مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

برای ضخیم شدن مو چه بخوریم ؟

ضخیم شدن مو
  • ۱۰ مهر ۱۳۹۷
  • 213 بازدید
  • بدون نظر

برای ضخیم شدن مو چه بخوریم ؟

داشتن موهایی پرپشت که تراکم مناسبی بر روی ناحیه ی سر ایجاد کنند ، با وجود عوامل متعدد مخرب و آسیب رسان موها خود به خود امکان پذیر نیست ، از این رو در این مقاله ، غذاهای مفید جهت ضخیم شدن مو مورد بررسی قرار گرفته شده است .

غذاهای مفید جهت ضخیم شدن مو

به منظور تقویت اساسی و ریشه ای موها جهت افزایش ضخامت و استحکام موها فرد باید در برنامه غذایی خود گروه های مختلف مواد غذایی را جای دهد ، به همین منظور ، پزشک متخصص پوست و مو می تواند یک برنامه غذایی جامع به همراه مکمل های ویتامینی را برای فرد تجویز نماید که با رعایت رژیم مورد توصیه ، تقویت موها به مرور زمان حاصل خواهد شد.

ضخیم شدن مو

پروتئین و ضخیم شدن مو

مصرف انواع ماهی ، مرغ ، گوشت ، حبوبات و مواد لبنی موجب رساندن پروتئین مورد نیاز بدن و پروتئین سازنده ی کوتیکول موها خواهد شد ، بدین ترتیب موهایی ضخیم و با رشد سریع حاصل خواهد شد .

انواع میوه و سبزیجات با دارا بودن ویتامین های گروه B ، C و E و تقویت ریشه ی موها ، ضمن افزایش ضخامت موها ، از ریزش مو و شکننده شدن موها جلوگیری خواهند کرد .

تاثیر مواد معدنی و آهن جهت ضخیم شدن مو

مواد غذایی حاوی آهن ، ید ، مس و روی جهت تقویت مو ها بسیار موثر خواهند بود ، لذا جگر ، نمک ید دار ، مارچوبه ، قارچ ، فلفل دلمه ای ، انواع کدو و … را باید در برنامه غذایی گنجاند .

ضخیم شدن مو

تاثیر مصرف مایعات جهت ضخیم شدن مو

مصرف آب و مایعات فراوان با افزایش جریان خونرسانی در پوست سر ، موجب رساندن مواد مغذی مورد نیاز مو به شکل مطلوب تر خواهد شد ، لذا مصرف مایعات و آب باید افزایش یابد .

هنگامی که فرد تغذیه ی سالم تر و کامل تری از مواد مغذی مورد نیاز مو را در برنامه غذایی خود قرار می دهد ، از موهایی ضخیم ، مستحکم و پرپشت بهره مند خواهد شد که رشد سریع تری داشته و درخشان تر و زیباتر خواهند بود و در برابر عوامل مخرب مو ، مقاومت بیشتری نیز از خود نشان می دهند .

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

برای ضخیم شدن مو چه بخوریم ؟
5 (100%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم