مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سیگار بعد از کاشت مو

سیگار بعد از کاشت مو
  • 10 سپتامبر 2018
  • 701 بازدید
  • بدون نظر

سیگار بعد از کاشت مو

ریزش مو ممکن است در هر فردی با داشتن سابقه ژنتیک یا نداشتن سابقه با شدت و ضعف متفاوتی اتفاق بیافتد که امروزه تنها روش جبران موهای ریزش شده کاشت مو به روش های مختلف می باشد، هر فردی که بنا به وضعیت ریزش موی خود کاشت مو را انجام داده است باید چه قبل از انجام کاشت مو و چه بعد از انجام کاشت موارد مختلفی را رعایت نماید تا فولیکول های موی کاشته شده در شرایط بهتری به رشد خود ادامه بدهند، یکی از مواردی که باید توسط افرادی که کاشت مو انجام داده اند رعایت گردد عدم مصرف سیگار و دخانیات می باشد که باید دید تاثیر سیگار بعد از کاشت مو چگونه خواهد بود.

سیگار بعد از کاشت مو

تاثیر سیگار بر کاشت مو

به طور کلی افرادی که کاشت مو انجام داده اند و یا افرادی که به داشتن موی پرپشت و سالم اهمیت می دهند نباید سیگار و دخانیات مصرف نمایند زیرا مصرف دخانیات تاثیر زیادی بر سلامت فولیکول های مو خواهد داشت و باعث تخریب آنها خواهد شد.

سیگار بعد از کاشت مو

به دلیل تاثیرات مخرب سیگار بر روی فولیکول های مو هر فردی که قصد کاشت مو دارد و دخانیات و از جمله سیگار مصرف می نماید باید یکماه قبل از کاشت مو و یکماه پس از کاشت مصرف سیگار خود را ترک نماید زیرا مصرف سیگار باعث؛

  • تاخیر در ترمیم زخم های حاصل از کاشت مو در محل اهدای مو و محل کاشت خواهد شد.
  • مصرف سیگار جریان گردش خون را در پوست سر کاهش خواهد داد و از این طریق فولیکول های موی کاشته شده تغذیه مناسبی نخواهند داشت.
  • نیکوتین موجود در سیگار موجب بسته شدن عروق پوست سر خواهد شد.
  • با افزایش یافتن مونوکسید کربن در خون به دلیل مصرف سیگار قدرت حمل اکسیژن توسط خون کاهش خواهد یافت و در نتیجه فولیکول مو تقویت نخواهد شد.

سیگار بعد از کاشت مو

سیگار بعد از کاشت مو

افرادی که پس از کاشت مو مبادرت به مصرف سیگار می نمایند با این کار در روند رشد موها اختلال ایجاد می نمایند و رشد موها را کند خواهند ساخت.
افرادی که کاشت مو داشته اند علاوه بر عدم مصرف سیگار و دخانیات به دلیل تاثیر مواد مضر موجود در آنها بر روی فولیکول های مو باید تمام مواردی را که متخصص پیوند مو به آنها گوشزد نموده است رعایت نمایند تا فولیکول های موهای کاشته شده در بهترین شرایط و مناسب ترین محیط به رشد خود ادامه دهند و دچار عفونت و ضربه و کشش نشوند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم