مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سن پایان ریزش مو چقدر است ؟

سن پایان ریزش مو
  • ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
  • 2395 بازدید
  • بدون نظر

سن پایان ریزش مو چقدر است ؟

با تغییرات ایجاد شده در الگوی زندگی افراد ریزش مو دیگر مختص افراد میانسال و کهنسال نمی باشد و شروع سنین ریزش مو تا دوران نوجوانی نیز کاهش پیدا کرده است و به دلیل اینکه نوجوانان و جوانان نسبت به ظاهر خود حساسیت زیادی دارند این مسئله باعث واکنش حساسی آنها نسبت به این مسئله خواهد شد اما سن پایان ریزش مو چقدر است ؟

عوامل موثر بر سن ریزش مو

عواملی مانند ژنتیک، تغییرات هورمونی ، اختلالات تیروئیدی، بیماری های خود ایمنی بدن ، استرس و شرایط زندگی و نوع رژیم غذایی هر فردی بر سنی که شروع ریزش مو در وی آغاز می گردد تاثیر دارند.

سن پایان ریزش مو

اوج سن ریزش موی سر

به طور معمول سن ریزش مو پس از ۳۰ سالگی فرد آغاز می گردد و در سنین ۳۵ تا ۴۰ سالگی ریزش مو به بالاترین حد خود می رسد که در این برحه زمانی می توان با شناخت به موقع علت ریزش مو از گسترش یافتن آن جلوگیری نمود.

سن پایان ریزش مو

بطور کلی به دلیل اینکه ریزش مو به علت های مختلفی ایجاد می گردد و شناخت این علت ها و درمان آنها پروسه ای زمان بر می باشد نمی توان سن مشخصی را به عنوان پایان ریزش مو در هر فردی مشخص نمود و برخی از افراد گر چه ریزش مو در آنها به طور مقطعی رفع می گردد اما ممکن است به مرور زمان دچار ریزش مو شوند و این ریزش تا پایان عمر آنها ادامه داشته و سن پایان ریزش مو ندارد.

سن پایان ریزش مو

تاثیر استرس بر کاهش سن ریزش مو

امروزه شرایط زندگی افراد و شرایط کاری سخت باعث افزایش تاثیر استرس بر سلامت پوست و کاشت مو شده است و به همین دلیل جوان های امروزی استرس بیشتری نسبت به نسل های قبل از خود دارند و بسیار زودتر از آنچه که انتظار می رود به مشکلات پوستی و ریزش مو دچار می شوند که این امر به دلیل تاثیر در زیبایی آنها در حساس ترین نقطه سنی زندگیشان باعث واکنش شدید آنها نسبت به این موضوع خواهد شد.

سن پایان ریزش مو

امروزه شرایط تغذیه ای هر فردی و شرایط جسمی و روحی وی تاثیر مستقیمی بر روی سلامت موهای وی دارد و تغییرات ایجاد شده در این فاکتورها باعث پایین آوردن سن ریزش مو شده است و به همین دلیل نمی توان پایان ریزش موها را به سن خاصی نسبت داد بلکه راه های درمانی مناسب و رعایت برخی نکات بهداشتی و کاربردی به کنترل و درمان به موقع ریزش مو کمک شایانی خواهد کرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

سن پایان ریزش مو چقدر است ؟
4.5 (90%) 2 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم