مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سن پایان ریزش مو در مردان

سن پایان ریزش مو در مردان
  • 3 اکتبر 2018
  • 594 بازدید
  • بدون نظر

سن پایان ریزش مو در مردان

مردان بیش از زنان دچار ریزش مو و طاسی می شوند ، اگر ریزش مو و طاسی در بسیاری از افراد فرآیندی طبیعی و فیزیولوژیک بدن می باشد اما بسیاری از افراد با این عارضه مشکل داشته و آن را نمی پذیرند ، در همین راستا در این مقاله، سن پایان ریزش مو در مردان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت ریزش مو

عارضه ی ریزش مو به دلایل مختلفی بروز می کند ؛ زمینه ارثی یا ژنتیکی ، تغییرات و اختلالات هورمونی ، بروز برخی بیماری ها ، عوارض مصرف برخی داروها ، کمبود ویتامین ها و املاح معدنی ، کاهش وزن سریع و غیراصولی و … از دلایل اصلی ریزش مو در مردان می باشد.

سن پایان ریزش مو در مردان

سن پایان ریزش مو در مردان

از آنجا که علل مختلفی سبب ریزش مو در مردان می شود و واکنش بدن هر فردی به عامل ایجاد کننده ی ریزش مو نیز متفاوت می باشد ، لذا سن پایان ریزش مو در مردان نیز متفاوت خواهد بود ، به عنوان مثال ، ریزش موی ارثی از سنین ۱۷ الی ۲۰ سالگی شروع شده و در سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی به اوج خود می رسد و پس از آن به تدریج از میزان ریزش مو کاسته خواهد شد.

فرآیند ریزش مو در مردان

عارضه ی ریزش مو یک فرآیند همیشگی نیست بلکه این عارضه از یک سنی شروع شده ، در سنین خاصی اوج خواهد یافت و پس از آن رفته رفته از مقدار آن کاسته می شود و پایان خواهد یافت ، به همین دلیل با شروع فرایند ریزش مو ، باید به موقع جهت درمان آن قبل از به اوج رسیدن ریزش مو ، به پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرد ، با این کار می توان تا حد زیادی از ریزش بخش زیادی از موها جلوگیری کرد.

سن پایان ریزش مو در مردان

در انواع ریزش مو در مردان ، قرص خوراکی فیناستراید و محلول موضعی ماینوکسیدیل تجویز می گردد که تا حدود ۹۰ درصد این دو دارو ، سبب توقف ریزش مو و رشد موهای جدید خواهند شد. قرص خوراکی فیناستراید بیش از یک سال باید به طور مداوم مصرف نمود تا اثرات آن نمایان گردد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم