مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش مو در چه سنی قطع می شود ؟

سن قطع ریزش مو
  • 9 سپتامبر 2018
  • 3154 بازدید
  • بدون نظر

ریزش مو در چه سنی قطع می شود ؟

عارضه ی ریزش مو فرآیندی مداوم نیست که پایان آن مشخص نباشد بلکه این مشکل از یک سنی شروع می شود ، در سنین خاصی اوج پیدا می کند و در نهایت کم کم قطع خواهد شد ، در همین راستا در این مقاله ، سن قطع ریزش مو مورد ارزیابی قرار گرفته شده است.

علت ریزش مو

ریزش مو در سنین مختلف رخ می دهد ، این عارضه هم در زنان و هم در مردان با نازک و کم پشت شدن موها نمایان می شود ، اختلالات هورمونی ، استرس شدید ، عوامل ژنتیکی و ارثی ، برخی بیماری ها ، مصرف برخی داروها ، تغذیه ی نامناسب ، رژیم های غیر اصولی و سریع ، کم خونی ، کمبود آهن ، عدم مراقبت های صحیح از مو ، بستن محکم موها و … از جمله دلایل ریزش مو می باشند.

سن قطع ریزش مو

سن شروع ریزش مو

با توجه به متعدد بودن عوامل ایجاد کننده ی عارضه ی ریزش مو ، می توان گفت در زنان و مردان شروع ریزش مو در سنین مختلفی ممکن است ، ایجاد شود ، اگر چه در ریزش موی ارثی بین سنین ۱۷ الی ۲۰ سالگی شاهد شروع ریزش مو خواهیم بود.

سن قطع ریزش مو

همان طور که سن شروع ریزش مو در فرد با توجه به عامل ایجاد کننده متفاوت می باشد ، سن قطع ریزش مو نیز قابل پیش بینی نخواهد بود ، زیرا بدن افراد مختلف ، واکنش های متفاوتی در برابر عوامل تخریب کننده ی ریشه ی موها دارد ، به عنوان مثال فردی که در سن ۲۰ سالگی به ریزش مو دچار می شود ممکن است تا سن ۳۵ سالگی این مشکل قطع شود اما در فرد دیگر با همین شرایط ممکن است ، دیرتر و یا اینکه زودتر عارضه ی ریزش مو قطع گردد.
در انواع ریزش مو که دارای الگوی مشخص هستند ، به طور نسبی رنج سنی مشخصی برای شروع و پایان عارضه ی ریزش مو وجود دارد ، اما نمی توان به طور دقیق این سن را مشخص کرد.

سن قطع ریزش مو

درمان ریزش مو

به منظور درمان ریزش مو به دلیل متفاوت بودن عوامل ایجاد کننده ی عارضه ی ریزش مو ، باید فرد جهت درمان اصولی و اساسی به پزشک متخصص پوست و کاشت مو مراجعه کند ، بدین ترتیب درمان موثر ریزش مو با رفع عامل ایجاد کننده ی آن صورت خواهد پذیرفت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم