مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

سن ریزش موی ارثی

سن ریزش موی ارثی
  • 8 سپتامبر 2018
  • 7754 بازدید
  • بدون نظر

سن ریزش موی ارثی

عارضه ی ریزش مو در فرد دارای فراز و نشیب هایی است ، بدین معنی که شروع ریزش موها از یک دوره خواهد بود و در دوره ی دیگر، ریزش موها متوقف خواهد شد، لذا ریزش مو فرآیندی مداوم نخواهد بود، اما آثار روحی نامناسبی بر روی فرد بجا خواهد گذاشت به طوری که حس اعتماد به نفس وی را کمتر و کمتر خواهد کرد. در همین راستا در این مقاله ، سن ریزش موی ارثی ( آلوپسی آندروژنیک ) مورد بررسی قرار گرفته شده است.

سن ریزش موی ارثیریزش موی ارثی

در مشکل ریزش موی ارثی عوامل ژنتیک ، افزایش سن و اختلالات هورمونی موجب ریزش مو در فرد خواهند شد که الگوی ریزش مو در مردان با عقب رفت خط جلوی پیشانی به شکل M خواهد بود و در زنان الگوی ریزش مو موضعی خواهد بود، بطوریکه با حفظ خط موهای جلوی پیشانی به صورت پراکنده، به شکل درخت کریسمس در خواهد آمد.

سن ریزش موی ارثی در مردان

همان طور که گفتیم الگوی ریزش مو در مردان به شکل M می باشد که در اثر انتقال ژن ریزش مو از خانواده ی پدری یا مادری به فرد انتقال پیدا می کند و کم کم موجب نازک شدن تارهای مو و ریزش آنها خواهد شد. ریزش موی ارثی یک مشکل طبیعی است نه یک بیماری، که در اثر ترکیب یک ژن ، سطح هورمون و یا فرآیند پیری برای فرد رخ می دهد.

سن ریزش موی ارثی

از وقوع ریزش موی ارثی در مردان نمی توان جلوگیری کرد زیرا به شکل ژنتیکی و ارثی به فرد منتقل می شود، در صورتیکه شما دچار این مدل ریزش مو هستید بهتر است با مصرف قرص خوراکی فیناستراید و محلول موضعی ماینوکسیدیل روند رشد ریزش موتان را کاهش دهید و از گسترش آن جلوگیری نمایید تا این مشکل تا حدودی کم شود، داروهای معرفی شده را تا سن ۴۵ سالگی می توانید مصرف کنید که روند ریزش مو به مرور کندتر خواهد شد.

سن ریزش موی ارثی

سن ریزش موی ارثی در زنان

عارضه ی ریزش مو ارثی در زنان نیز مشابه مردان است، در روند ریزش همانند هم هستند و در ابتدا تار های مو ضخامت خود را از دست داده و پس از نازکی شروع به ریزش می کنند، این نوع ریزش به سابقه ژنتیکی زنان بستگی دارد. با افزایش سن و بالا رفتن اختلالات هورمونی ریزش مو تشدید پیدا می کند. الگوی ریزش موی ارثی در زنان به صورت پراکنده و موضعی بوده بطوری که درمان آن نیز آسان تر از ریزش موی مردان است.

سن ریزش موی ارثی

از آنجا که در ریزش موی ارثی ، ژنتیک سبب ریزش مو در فرد می گردد ، ممکن است موهای فرد در سن ۱۸ سالگی و یا در سن ۳۰ سالگی شروع به ریزش کنند که این موضوع بستگی به زمان فعالیت ژن دارد که در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود ، با این حال تا سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی ریزش مو به بالاترین حد خود خواهد رسید و پس از آن از مقدار ریزش مو کمتر شده و متوقف خواهد شد.

سن ریزش موی ارثی

به دلیل متفاوت بودن واکنش های ژنتیکی بدن در افراد مختلف نمی توان به طور دقیق سن شروع و پایان ریزش موی ارثی را تخمین زد اما به طور کلی در اکثر موارد ، ریزی موی ارثی از سنین جوانی شروع شده ودر ده ی چهارم زندگی رو به توقف کردن خواهد رفت.

درمان ریزش موی ارثی

پس از تشخیص صحیح عارضه ی ریزش موی ارثی در فرد توسط پزشک متخصص با توجه به میزان ریزش مو در فرد ، از محلول های موضعی و همچنین داروهای خوراکی ضد ریزش مو استفاده خواهد شد، با این نوع درمان ها می توان ریزش موی ارثی را متوقف ساخت و در صورت امکان ، رشد مجدد موها را ایجاد نمود.

سن ریزش موی ارثی
درمان های دیگر برای عارضه ی ریزش موی ارثی نیز وجود دارد که در صورت از بین رفتن ریشه ی مو از آنها استفاده می گردد ، نظیر عمل زیبایی کاشت مو که در آن فولیکول های زنده و طبیعی از خود فرد در محل ریزش کرده مو ، پیوند زده می شود.

درمان ریزش موی ارثی با داروها

همانطور که گفتیم ریزش موی ارثی درمان دارد اما ممکن است برخی از افراد نتوانند از روش های قطعی مانند پیوند مو استفاده کنند اما خوشبختانه استفاده از داروهای مختلف برای این افراد در اکثر موارد نتایج قابل توجهی خواهد داشت به همین دلیل پیشنهاد می شود. از میان داروهای مختلف که برای درمان ریزش موی ارثی تجویز می شود می توان به فیناستراید و ماینوکسیدیل اشاره کرد. استفاده ی همزمان از ماینوکسیدیل به همراه فیناستراید هیچ مشکلی به وجود نمی آورد به همین دلیل همه ی افراد میتوانند با مشورت پزشک از ان بهره بگیرند.

سن ریزش موی ارثی

درمان ریزش موی ارثی با پی ار پی

ریزش موی ارثی با پی آر پی مو هم درمان می شود. پی ار پی یکی از ایمن ترین روش های درمانی برای رفع ریزش موی ارثی است که بسیاری از خانم ها و آقایان با استفاده از آن به نتایج دلخواه دست خواهند یافت. برای اطمینان از اثر بخشی این روش باید حتما شرایطتان توسط پزشک بررسی شود چون برخی از افراد شرایط کافی برای استفاده از این روش نخواهند داشت.

سن ریزش موی ارثی

در روش پی آر پی مواد از پلاکت خون فرد پلاسمای غنی را گرفته و در نواحی که مو ریزش پیدا کرده است آن را در پوست سر تزریق خواهند کرد، اینکار باعث تقویت ریشه مو و جلوگیری از ریزش آن می شود.

نشانه های ریزش موی ارثی

هنگامی که فرد متوجه ریزش بیش از حد معمول مو بر روی شانه ، وان و بالش خود می شود، می تواند نشانه ای از ریزش موی ارثی در فرد باشد اما نمی توان به این نشانه خیلی اعتماد کرد، بلکه الگوی ریزش مو دلیل محکمه پسندتری خواهد بود، زیرا هنگامی که فرد به ریزش موی ارثی دچار می شود، در مردان ریزش مو با الگوی M شکل خواهد بود و در زنان با حفظ خط رویش جلوی پیشانی و با ریزش پراکنده، الگوی ریزش مو به شکل درخت کریسمس خواهد بود، این دو الگوی ریزش مو، از مشهودترین نشانه های ریزش مو در مردان و زنان سنین مختلف می باشد.

 

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم