مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی ارثی تا چندسالگی ادامه دارد

سن ریزش موی ارثی
  • ۱۷ شهریور ۱۳۹۷
  • 1112 بازدید
  • بدون نظر

ریزش موی ارثی تا چندسالگی ادامه دارد

عارضه ی ریزش مو در فرد دارای فراز و نشیب هایی است ، بدین معنی که شروع ریزش موها از یک دوره خواهد بود و در دوره ی دیگر ، ریزش موها متوقف خواهد شد ، لذا ریزش مو فرآیندی مداوم نخواهد بود ، در همین راستا در این مقاله ، سن ریزش موی ارثی مورد بررسی قرار گرفته شده است.

ریزش موی ارثی

در مشکل ریزش موی ارثی عوامل ژنتیک ، افزایش سن و اختلالات هورمونی موجب ریزش مو در فرد خواهند شد که الگوی ریزش آن در مردان با عقب رفت خط جلوی پیشانی به شکل M شکل خواهد بود و در زنان الگوی ریزش مو ، با حفظ خط موهای جلوی پیشانی به صورت پراکنده و به شکل درخت کریسمس خواهد بود.

سن ریزش موی ارثی

سن ریزش موی ارثی

از آنجا که در ریزش موی ارثی ، ژنتیک سبب ریزش مو در فرد می گردد ، ممکن است موهای فرد در سن ۱۸ سالگی و یا در سن ۳۰ سالگی شروع به ریزش کنند که این موضوع بستگی به زمان فعالیت ژن دارد که در افراد مختلف ، متفاوت خواهد بود ، با این حال تا سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی ریزش مو به بالاترین حد خود خواهد رسید و پس از آن از مقدار ریزش مو کمتر شده و متوقف خواهد شد.

به دلیل متفاوت بودن واکنش های ژنتیکی بدن در افراد مختلف نمی توان به طور دقیق سن شروع و پایان ریزش موی ارثی را تخمین زد اما به طور کلی در اکثر موارد ، ریزی موی ارثی از سنین جوانی شروع شده ودر ده ی چهارم زندگی رو به توقف کردن خواهد رفت.

سن ریزش موی ارثی

درمان ریزش موی ارثی

پس از تشخیص صحیح عارضه ی ریزش موی ارثی در فرد توسط پزشک متخصص با توجه به میزان ریزش مو در فرد ، از محلول های موضعی و همچنین داروهای خوراکی ضد ریزش مو استفاده خواهد شد ، با این نوع درمان ها می توان ریزش موی ارثی را متوقف ساخت و در صورت امکان ، رشد مجدد موها را ایجاد نمود.
درمان های دیگر برای عارضه ی ریزش موی ارثی نیز وجود دارد که در صورت از بین رفتن ریشه ی مو از آنها استفاده می گردد ، نظیر عمل زیبایی کاشت مو که در آن فولیکول های زنده و طبیعی از خود فرد در محل ریزش کرده مو ، پیوند زده می شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

ریزش موی ارثی تا چندسالگی ادامه دارد
4.5 (90%) 2 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم