مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ساده ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

ساده ترین روش کاشت مو
  • 13 آگوست 2018
  • 364 بازدید
  • بدون نظر

ساده ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

در کاشت مو که تنها روش درمانی جهت زیباسازی موی سر که به دلایل مختلف دچار ریزش شده است می باشد طی فرآیندی که با روش های مختلف انجام می گیرد تیم جراحی گرافت های مو را از محل اهدا کننده برداشته و پس از نگهداری و جداسازی فولیکول ها به محل مورد نظر پیوند می زنند که این موی پیوند شده به دلیل چرخه طبیعی رشد در محل جدید به رشد خود ادامه می دهد، امروزه کاشت مو به روش های مختلفی صورت می گیرد که ممکن است بنا به تشخیص جراح از ترکیب چند روش جهت جراحی کاشت مو استفاده گردد که انتخاب این روش ها به نوع ریزش موها و وسعت ناحیه مورد نظر بستگی دارد اما ساده ترین روش کاشت مو چه روشی است؟

ساده ترین روش کاشت مو

ساده ترین روش کاشت مو

در جراحی کاشت مو با توجه به محل دریافت موی پیوند شده و میزان ریزش موها از روش های مختلفی چون  SUT ، FUT ، FIT و NeoGraft استفاده می گردد که هر کدام از این روش ها مختصات مخصوص به خود را دارد و جهت کاشت مو با الگوهای ریزش مختلف مورد استفاده قرار خواهد گرفت و ممکن است بنا به تشخیص جراح از ترکیب این چند روش نیز در پیوند کاشت موی بیماران استفاده گردد.

برای انتخاب روش های کاشت مو ابتدا الگوی ریزش مو توسط متخصصین مشخص شده سپس روش کاشت ارائه می شود، ممکن است گاها بیمار به دلیل ترس از جراحی روشی که بدون جراحی است یا جراحی کمتری را شامل می شود انتخاب کند اما نتیجه مد نظر خود را بدست نیاورد و از همین رو کاشت موی ناموفق صورت می گیرد که نتایج روحی مناسبی برای فرد بیمار به همراه ندارد.

رعایت توصیه های بعد از کاشت مو سادگی و سختی یک روش را نیز میتواند مشخص کند، بطوری که دوران نقاهت برخی از روش کاشت مو بسیار طولانی است که فرد بیمار را از انتخاب این روش کاشت مو پشیمان خواهد کرد،  بهتر است قبل از عمل کاشت مو با کسانی که از روش مد نظر شما بهره برده اند مشورت کرده و نظرات آنها را در انتخاب خود سهیم کنید.

ساده ترین روش کاشت مو

کاشت مو به روش FUT

در این روش کاشت مو فولیکول های مو با یک جراحی به صورت نوار کوچک از ناحیه پشت سر برداشته می شود و پس از بخیه زدن ناحیه اهدا کننده جداسازی فولیکول ها توسط تیم جراحی انجام می گیرد و سپس در محل مورد نظر به طور منظم توسط جراح کاشته می شود.

کاشت مو به روش FIT

در روش Fit بر عکس روش fut برداشت موها  و کاشت مجدد آنها بوسیله پانچ صورت می گیرد و پس از جداسازی فولیکول ها توسط تیم جراحی فولیکول ها پیوند زده می شوند، این روش کاشت مو معمولا برای افرادی استفاده می گردد که قسمت های محدودی از سر آنها یا ابرویشان دچار ریزش مو شده است.

کاشت مو به روش SUT

یکی از مدرنترین روش های کاشت مو روش  Sut می باشد که در این روش بدون درد و خونریزی و بخیه و با کمک دستگاههای اتوماتیک عمل کاشت مو با تراکم بالا انجام می گیرد و کار برداشت و کاشت موها  و جداسازی و فریز آنها جهت عدم آسیب به فولیکول  مو تماما توسط دستگاه صورت می گیرد و جراح بر تمام مراحل انجام کار تسلط دارد.

ساده ترین روش کاشت مو

روش NeoGraft

روش NeoGraft جدیدترین، روش کاشت مو است و همانند روش fue است اما برداشت گرافت های مو با دستگاه اتوماتیک انجام می شود. در روش نیو گرافت، مو را از ناحیه اهدا کننده ( بانک مو ) با یک پانچ چاقوی با قطر حدود ۱ میلی متر برداشت می کنند. این ابزار در اطراف یک مو یا یک گروه از موها به نام یک واحد فولیکول قرار می گیرد. که با یک چرخش کوتاه و سریع روی پوست سر استخراج فولیکول مو صورت می گیرد،حتی جراح می تواند ریشه مو را هنگام قرار دادن پانچ در پوست سر ببیند، سپس عمل کاشت مو با کمک چرخش پانچ روی پوست سر در نواحی مورد نظر انجام می شود.

ساده ترین روش کاشت مو

یکی از ساده ترین و بهترین روش های کاشت مو با روش SUT می باشد زیرا تمام مراحل جراحی و کاشت مو توسط دستگاه صورت می گیرد به همین دلیل برداشت و کاشت موها به راحتی و با کمترین آسیب ممکن به فولیکول ها صورت می گیرد و به دلیل عدم دخالت جراح خطای جراحی بسیار کاهش پیدا می کند و به دلیل برداشت گرافت های زیاد تراکم زیادی از موهای پیوند شده برای بیمار ایجاد می گردد و به همین دلیل بیمار از نتایج کاشت موی خود بسیار راضی خواهد بود.

روش sut برای بیمارنی که از جراحی ترس دارند بسیار مناسب است، سرعت و دقت این روش به دلیل بهره گیری از دستگاه کاشت و برداشت فولیکول های مو بالاست و در نتیجه در یک جلسه به بیشترین تراکم ممکن دست پیدا خواهید کرد، از مزایای این روش دوران نقاهت کوتاه آن است که فرد بهبودی کامل خود را سریعتر بدست می آورد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم