مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش مو بعد از کاشت چیست

ریزش مو بعد از کاشت
  • 10 سپتامبر 2018
  • 2044 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش مو بعد از کاشت چیست

افرادی که به دلیل ریزش موی خود مجبور به انجام کاشت مو می شوند به دلیل کاشت مو عملی محدود می باشد در مورد کاشت موی خود نگرانی های زیادی دارند و در این زمینه سئوالات زیادی را از متخصص خود خواهند پرسید که از جمله این سئوالات مربوط به ریزش مو بعد از کاشت می باشد که باید دید علت ریزش مو بعد از کاشت چیست ؟

ریزش مو بعد از کاشت

ریزش مو بعد از کاشت از نگرانی های عمده افرادی می باشد که به کاشت مو مبادرت کرده اند و این افراد از ریزش دوباره موهای کاشته شده خود بسیار نگران می باشند اما طبق نظر متخصصین کاشت مو ریزش موهای کاشته شده پس از چند روز امری طبیعی می باشد و بیماران نباید نگران این مسئله باشند زیرا این موها بعد از یو دوره استراحت چند روزه به رشد خود ادامه خواهند داد و چرخه رشد طبیعی آنها طی چند ماه به تکامل خواهد رسید.

ریزش مو بعد از کاشت

هنگامی که فولیکول در حال خوابیدن می افتد، به منظور بهبود و ایجاد خود در خانه جدید خود را بر روی پوست سر خود را رها خواهد شد. این بدان معنی نیست که پیوند ناموفق بوده است یا فولیکول ها از مکان های جدید خود خارج شده اند.

ریزش مو بعد از کاشت در زنان بیشتر از مردان اتفاق می افتد. این معمولا بین دو تا چهار هفته پس از عمل جراحی رخ می دهد و اگر از گرافت های کاشته شده روی پوست سر در این مرحله کاسته نشود، ریزش آنها دائمی نیست هنگامی که فولیکول های مو به زیر پوست سر رسیده باشد، موهای جدید شروع به رشد می کند و به شکلی که پیش بینی می کنید پر می کند.

دوره ریزش مو بعد از کاشت مو

موهای کاشته شده بیمار بعد از گذشت چند روز از کاشت حدود ۲ میلیمتر رشد خواهند داشت و پس از گذشت ۱ ماه درصد بسیاری از موها خواهند ریخت که این امر در تمام افرادی که به روش های مختلف کاشت مو انجام داده اند تقریبا رخ خواهد داد ، موهای ریزش شده پس از حدود ۳ ماه دوره استراحت رشد دائمی خود را آغاز می نمایند و قابل کوتاه کردن و رنگ کردن خواهند بود.

ریزش مو بعد از کاشت | جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت | ریزش موی کاشته

علت ریزش مو بعد از کاشت

ریزش مو بعد از کاشت به علت آسیب به پوست در طول عمل جراحی اتفاق می افتد و ممکن است از چند روز تا چند ماه پس از عمل جراحی کاشت مو شروع شود.
در موارد نادر، ریزش مو می تواند به دلیل استفاده از داروی بیهوشی در پوست سر رخ دهد. با این حال، به مرور زمان و پس از گذشت چند روز از عمل کاشت مو، فولیکول های آسیب دیده بهبود می یابند و  ریزش مو متوقف خواهد شد.

هنگامی که مو بعد از ریزش مو، رشد می کنند؟

موهای جدید به تدریج از حدود چهار ماه بعد از عمل از بین می روند و در ابتدا قابل مشاهده نخواهند بود، اگر چه شما می توانید آنها را با نوک انگشتان خود احساس کنید. آنها همچنین با نرخ های مختلف رشد می کنند و تا یک سال یا هجده ماه به آرامی بلوغ می یابند تا نتیجه نهایی جراحی ترمیم مو خود را ببینید. ریزش مو بعد از کاشت یک مرحله طبیعی از رشد موهای جدید است و به زودی یک حافظه دور را پس از رشد مو کامل خواهد کرد.
ریزش مو بعد از کاشت | جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت | ریزش موی کاشته

آیا می توانید ریزش مو بعد از کاشت را از بین ببرید؟

متاسفانه ریزش مو بخشی از روند رشد موهای سالم و جدید است. خبر خوب این است که از دست دادن مو های جدید همیشه موقت است. همه موها در کنار گرافت  های جدید رشد خواهند کرد. در اغلب موارد از دست دادن موهایشان حدود ۹ تا ۱۲ ماه طول می کشد تا رشد کنند.

در طی دوره رشد دوباره موها در ابتدا نازک و بی رنگ می شوند و پس از آن طی یک سال به ضخامت، تیره شدن و بلوغ کامل خواهند رسید. ما همیشه توصیه می کنیم از محلول داروی مینوکسیدیل در این دوره برای تشویق دوباره رشد موی جدید استفاده کنید. مینوکسیدیل با تقویت فولیکولهای مو باعث افزایش اندازه موهای کاشته  شده میشود، به طوری که موهای قوی تر و ضخیم تر می شوند و بعد از جراحی سریعتر بهبود می یابند.

جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت

افرادی که در مورد ریزش موهای خود پس از کاشت مو نگرانی زیادی دارند می توانند با استفاده از سرم های تقویت کننده و محلول ها و روش هایی مانند مزوتراپی مو و پی آرپی تا حدی از ریزش این موها جلوگیری نمایند تا دوره استراحت و خواب موها را پس از ریزش کوتاه تر سازند تا موها رشد سریع تری داشته باشند و چرخه رشد طبیعی خود را در زمان کمتری تکمیل نمایند.

ریزش مو بعد از کاشت

ریزش مو پس از کاشت آن مسئله ای می باشد که هم در کاشت مو با روش های قدیمی جراحی و هم در کاشت مو با استفاده از روش های نوین برای بیماران اتفاق می افتد که در این مدت بیماران باید به تمام توصیه ها و دستورات تذکر داده شده به آنها توسط متخصص کاشت مو توجه نمایند تا با رعایت این نکات بتوانند نتیجه کاشت موی خود را پس از تکامل چند ماهه چرخه رشد خود ببینند.

توصیه های افرادی که کاشت مو انجام داده اند

شما هرگز موهای کاشته شده را بعد از کاشت مو از دست نخواهید داد.

دلیلش خیلی ساده است. حتی یک بچه می داند که هر انسان از پشت سرش مو (بانک مو) از دست نمی دهد. این موها دائمی هستند. به لحاظ پزشکی این موها به عنوان مو مقاوم در برابر DHT یا ریزش موی هورمونی هستند.

در حال حاضر، در هر عمل جراحی کاشت مو (FUE یا FUT)، ریشه مو از پشت سر شما گرفته شده است، و در منطقه طاس سر کاشته شده. از آنجایی که این ریشه مو دائمی است، زمانی که در ناحیه طاسی سر شما کاشته می شوند، موهای جدیدی که از این ریشه های گیاه کاشته شده رشد می کنند، همچنان دائمی می شوند. شما هرگز آنها را از دست نخواهید داد.

ریزش مو بعد از کاشت | جلوگیری از ریزش مو پس از کاشت | ریزش موی کاشته

موی کاشته شده دارای یک نگاه طبیعی و احساس است. شما می توانید آنها را مانند موهای نرمال خود برس بزنید، رنگ کرده یا بشورید. آنها دوباره مانند موهای طبیعی شما رشد خواهند کرد.

لطفا توجه داشته باشید که ریزش مو (از دست دادن مو) پس از کاشت مو یک رخداد طبیعی است و پاسخ بدن به جراحی کاشت مو است. هنگامی که کاشت مو توسط یک جراح با تجربه انجام می شود، شانس از دست دادن گرافت های مو به طور قابل توجهی کمتر است.

توجه داشته باشید: ریشه موهای کاشت شده شما هرگز نازک نخواهد شد و یا دوباره از بین نمیرود. اما موهای موقتا میریزند. برای جلوگیری از ریزش مو های جدید، شما باید بعضی از داروها ریزش مو را با توصیه جراح یا پزشک معالج مصرف کنید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم