مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش مو بر اثر چربی سر

ریزش مو بر اثر چربی سر | ریزش موی سر بر اثر چربی سر | ریزش موی چرب
  • 1 دسامبر 2018
  • 430 بازدید
  • بدون نظر

درمان ریزش مو بر اثر چربی سر

بسیاری از افراد تصور میکنند ریزش مو مشکلی است که فقط به صورت ژنتیکی به وجود می آید به همین دلیل هیچ توجه به موهای خود ندارند این در حالی است که در بسیاری از مواقع ریزش مو به عللی غیر از مشکلات ژنتیکی به وجود می آید که میتوان به راحتی از آن پیشگیری کرد. ریزش مو بر اثر چربی سر یکی از انواع ریزش مو است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم تا بتوانید با استفاده از روش هایی که وجود دارد به درمان و یا پیشگیری از آن بپردازید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

ریزش مو بر اثر چربی سر

این موضوع کاملا صحیح است که درصد بسیار زیادی از افراد به علت مشکلات ژنتیکی دچار ریزش مو میشوند اما هنوز هم ریزش موهای دیگر درصد قابل توجهی را به خود اختصاص میدهند به همین دلیل باید به آن ها توجه زیادی داشت. ریزش مو بر اثر چربی سر از مشکلاتی است که ممکن است بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار آن شوند. چربی بیش از حد سر میتواند مشکلات زیادی به وجود آورد.

ریزش مو بر اثر چربی سر | ریزش موی سر بر اثر چربی سر | ریزش موی چرب

چربی بیش از حد سر زمینه ی رشد عوامل بیماری زا در سر را افزایش میدهد به همین دلیل افرادی که موهای چرب دارند بیشتر در معرض ریزش موی قارچی و عفونی قرار میگیرند به همین دلیل باید با استفاده از روش هایی که در ادامه به آن اشاره میکنیم به جلوگیری از این نوع ریزش موها پرداخت در غیر اینصورت ممکن است آسیب های جبران ناپذیری به ریشه ی موها وارد شود.

جلوگیری ریزش مو بر اثر چربی سر

برای جلوگیری از ریزش مو بر اثر چربی سر باید حتما به کنترل چربی سر پرداخت. معمولا استفاده از شامپوهای مناسب برای موهای چرب در اکثر موارد چربی سر را کاهش میدهد اما در مواردی باید از داروهای گیاهی مانند سرکه سیب و جوش شیرین هم برای کاهش چربی سر کمک گرفت.

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که چربی بیش از حد سر ممکن است به علت بیماری های خاص در بدن باشد به همین دلیل افرادی که دچار این مشکل هستند بهتر است برای جلوگیری از ریزش مو بر اثر چربی سر به متخصصان پوست و مو مراجعه کنند تا علت دقیق چربی سر مشخص شود.

ریزش مو بر اثر چربی سر | ریزش موی سر بر اثر چربی سر | ریزش موی چرب

درمان ریزش مو بر اثر چربی سر

ریزش مو بر اثر چربی سر به خودی خود رخ نمیدهد و همانطور که اشاره کردیم بیماری های عفونی باعث آن میشوند به همین دلیل برای رفع آن باید به درمان بیماری های عفونی پرداخت. بهتر است بدانید برای درمان ریزش موی قارچی و … باید حتما به پزشک مراجعه کرد چون روش های خانگی چندان نتیجه بخش نخواهند بود.

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم