مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین روش درمان ریزش موی یائسگی

ریزش موی یائسگی | ریزش موی سر در یائسگی | ریزش موی دوران یائسگی
  • 27 نوامبر 2018
  • 355 بازدید
  • بدون نظر

بهترین روش درمان ریزش موی یائسگی

شاید تصور کنید ریزش مو مشکلی مردانه است و فقط مرد ها دچار آن میشوند این در صورتی است که این مشکل در خانم ها هم وجود دارد و ممکن است بسیاری از خانم ها حداقل در دوران خاصی از زندگی خود دچار آن شوند به همین دلیل باید برای پیشگیری و درمان آن از روش های موثر استفاده کرد در غیر اینصورت نه تنها باعث کاهش زیبایی خواهد شد بلکه مشکلات روحی و روانی مختلفی را به وجود خواهد آورد. در ادامه به روش درمان ریزش موی یائسگی خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

علت ریزش مو در یائسگی

همانطور که میدانید به صورت روزانه ممکن است حتی تا ۱۰۰ عدد تار مو دچار ریزش شوند که این مقدار هیچ مشکلی را به وجود نمی آورد و کاملا طبیعی است اما در صورتی که مقدار آن افزایش پیدا کند به مرور فرد دچار کم پشتی مو میشود که باید به آن توجه داشت. یائسگی یکی از عواملی است که میتواند تاثیر قابل توجهی بر روی کاهش موهای فرد داشته باشد و بسیاری از افراد دچار آن خواهند شد.

ریزش موی یائسگی | ریزش موی سر در یائسگی | ریزش موی دوران یائسگی

علت اصلی ریزش مو در دوران یائسگی کاهش هورمون های زنانه مانند استروژن است. بهتر است بدانید این هورمون ها تاثیر زیادی بر روی پایداری موها دارند به همین دلیل در دوران بارداری و یائسگی به علت اینکه تعداد این هورمون ها کاهش پیدا میکند فرد دچار ریزش مو و مشکلات دیگر میشود. البته درمان ریزش موی یائسگی در برخی از موارد کاملا امکان پذیر است و نباید از این بابت نگرانی داشت.

درمان ریزش موی یائسگی

برای درمان ریزش موی یائسگی بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه کرد چون با استفاده از روش های خانگی نمیتوان به نتایج رضایت بخش دست پیدا کرد. معمولا متخصصان به تجویز داروهایی برای تنظیم هورمون ها میپردازند تا بدین ترتیب ریزش موهای بیمار تا حد زیادی کاهش پیدا کند. البته استفاده از روش هایی مانند پی ار پی و لیزر تراپی هم در اکثر موارد نتایج خوبی به دنبال خواهد داشت.

ریزش موی یائسگی | ریزش موی سر در یائسگی | ریزش موی دوران یائسگی

جلوگیری از ریزش موی یائسگی

قبل از اینکه به فکر درمان ریزش موی یائسگی باید به جلوگیری از آن توجه داشته باشید چون با توجه به یک سری نکات میتوان تا حدی ریزش مو را به تعویق انداخت و شدت آن را کم کرد. برای جلوگیری از ریزش موی یائسگی کافی است از غذاهای سالم در رژیم غذایی خود استفاده کنید و سعی کنید ورزش را جزئی از برنامه ی روزانه خود قرار دهید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم