مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موی کودک یک ساله چیست ؟

ریزش موی کودک یک ساله | ریزش موی سر نوزاد یک ساله | ریزش موی کودکان
  • 1 دسامبر 2018
  • 1893 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موی کودک یک ساله چیست ؟

بسیاری از افراد انتظار ریزش مو در کودکان را نخواهند داشت به همین دلیل زمانی که کودکشان دچار این مشکل میشود دچار مشکلات شدید روحی میشوند و نگرانی زیادی را تجربه میکنند در حالی که ریزش مو در سنین پایین در بسیاری از موارد خطرناک نخواهد بود و میتوان به راحتی به درمان آن پرداخت به همین دلیل نباید با مشاهده ی آن نگران شد. ریزش موی کودک یک ساله موضوعی است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

علت ریزش موی کودک یک ساله

ریزش موی کودک یک ساله ممکن است برای بسیاری از افراد نگران کننده باشد اما باید این نکته را بدانید که ریزش مو فقط مشکلی نخواهد بود که در بزرگسالی به وجود آید بلکه احتمال به وجود آمدن آن در هر سنی وجود خواهد آمد. برخلاف تصوری که وجود دارد ریزش مو همیشه به یک علت رخ نمیدهد به همین دلیل نباید آن را نشانه مشکل بزرگی دانست بلکه باید با خونسردی به پزشک مراجعه کرد.

ریزش موی کودک یک ساله | ریزش موی سر نوزاد یک ساله | ریزش موی کودکان

ریزش موی کودک یک ساله باید حتما توسط در وهله ی اول توسط متخصصان اطفال مورد بررسی قرار گیرد. ریزش مو در این سنین ممکن است به علت بیماری های عفونی به وجود آمده باشد. علاوه بر این امکان سندروم آناژن هم وجود خواهد داشت این مشکل ممکن است از سنین ۶ ماهگی برخی از افراد را دچار ریزش مو کند. همچنین ممکن است به علت آلوپسی یا بیماری های دیگر هم باشد.

پیشگیری از ریزش موی کودکان

برای پیشگیری از ریزش موی کودک یک ساله باید حتما به مسئله ی بهداشت توجه زیادی داشته باشید چون پوست و موی کودک به شدت حساس است و ممکن است سریعا دچار مشکلات مختلف شود. باید تا جایی که امکان دارد از قرار دادن کودک در محیط های آلوده و در نزدیکی افرادی که از سلامتی شان اطمینان ندارید خودداری کنید.

ریزش موی کودک یک ساله | ریزش موی سر نوزاد یک ساله | ریزش موی کودکان

البته برخی از ریزش موها هم قابل پیشگیری نیستند فقط تنها کاری که میتوان انجام داد این است که به فکر درمان آن بود.

درمان ریزش موی کودک یک ساله

برای درمان ریزش موی کودک یک ساله باید حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید. متاسفانه برخی از افراد از روش های سنتی برای افزایش رشد موها استفاده میکنند که همین باعث میشود علت اصلی ریزش مو شناسایی نشود و در برخی موارد سلامت کودک به خطر بیفتد به همین دلیل نباید مراجعه به پزشک را به تعویق بیندازید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

4/5 - (1 امتیاز)
4/5 - (1 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم