مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جلوگیری از ریزش موی قارچی در جوانان

جلوگیری از ریزش موی قارچی
  • 14 نوامبر 2018
  • 340 بازدید
  • بدون نظر

جلوگیری از ریزش موی قارچی در جوانان

ریزش موی قارچی یکی از نواع ریزش مو غیر طبیعی به شمار می رود که ممکن است در هر نقطه ای از بدن ایجاد شود. همانگونه که از نام این روش مو معلوم است، در اثر عفونت قارچی موضعی و یا عمقی پوست به وجود می آید.

نشانه های عفونت قارچی پوست

عفونت قارچی در افراد مختلف بنا به نوع قارچی که موجب ایجاد آن می شود، علائم گوناگونی می تواند داشته باشد و گاهی علائم بسیار کمی از خود بروز می دهد؛ به طور کلی می توان گفت که همه ی عفونت های قارچی پوست یکسان نیستند. موارد زیر از شایع ترین علائم به شمار می روند.

  • خارش
  • ایجاد ضایعات و برآمدگی هایی بر روی پوست
  • بلند شدن و پوسته پوسته شدن پوست
  • تغییر رنگ پوست سر به قرمز یا خاکستری در نواحی مبتلا به عفونت قارچی
  • آسیب جدی و ریخته شدن موهای نواحی مبتلا به عفونت قارچ
  • ایجاد ضایعات عفونی روی پوست

ترمیم مو

جلوگیری از ریزش موی قارچی

ریزش موی قارچی در جوانان

عفونت های قارچی پوست بیشتر در بین کودکان شایع هستند و احتمال ابتلای افراد پس از بلوغ به چنین بیماری کمتری می شود. بنابراین ریزش موی ناشی از عفونت قارچی در بین جوانان خیلی شایع نیست؛ ولی به هر حال بروز این بیماری در افراد جوان و بالغ امری غیر طبیعی نیست و بزرگترها نیز گاهی اوقات دچار این بیماری می شوند.

ریزش موی ناشی از عفونت های قارچی

بطور معمول عفونت های قارچی نسبت به درمان واکنش های خوبی دارند و با کمک شامپوهای ضد قارچ درمان می شوند؛ اما در بعضی از موارد که عفونت قارچی به شکل کریون(ضایعات ملتهب شبیه به آبسه) و فاووس( ایجاد پوسته های زرد رنگ و کرکی شدن و گره خوردن موها) باشد و برای درمان آن اقدامی نشود، می تواند موجب ایجاد اسکار بر رو پوست و ریزش دائمی موهای ناحیه ی مبتلا به عفونت قارچی گردد.

جلوگیری از ریزش موی قارچی

راهکارهایی برای پیشگیری

برای پیشگیری از ریزش موی قارچی، در درجه ی اول بایستی از مبتلا شدن به عفونت های قارچی پوست جلوگیری نمود. تمیز و خشک نگه داشتن پوست و موها، استفاده ی منظم از شامپو برای شستشوی موی سر، خودداری از تماس با افراد مبتلا به عفونت قارچی، خودداری از استفاده ی لوازم شخصی افراد مبتلا، خودداری از تماس با حیوانات مبتلا، حفظ پاکیزگی محیط زندگی و آموزش این نکات به کودکان و سایر افراد خانواده ریسک ابتلای اعضای خانواده به این بیماری را کاهش می دهد.

چنانچه برای درمان مبتلایان به عفونت قارچی پوست به موقع اقدام شود، احتمال شدت یافتن بیماری و ریخته شدن دائمی موهای نواحی مبتلا کمتر خواهد بود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم