مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی عصبی چیست ؟

ریزش موی عصبی
  • 27 نوامبر 2018
  • 375 بازدید
  • بدون نظر

ریزش موی عصبی چیست ؟

افرادی که دچار ریزش مو می شوند باید قبل از اینکه به امتحان کردن روش های مختلف بپردازند دلیل ریزش موی خود را بررسی کنند چون ریزش مو دلایل مختلفی دارد و برای رفع هر کدام باید از روش مختص به خود استفاده کرد. مثلا برای رفع ریزش موی ارثی باید از روش های کاشت مو استفاده کرد این در حالی است که برای رفع ریزش موی ناشی از سوء تغذیه می توان از روش های خانگی هم بهره گرفت. ریزش موی عصبی موضوعی است که در این مطلب تصمیم گرفته ایم به آن بپردازیم پس با ما همراه باشید.

ریزش موی عصبی

ریزش مو و کچلی در بسیاری از آقایان به علت مشکلات ژنتیکی رخ می دهد اما باید به این نکته هم توجه داشت که بسیاری از افراد ممکن است به دلایل دیگر ریزش مو را تجربه کنند. ریزش موی عصبی یکی از انواع ریزش مو است که ممکن است بسیاری از افراد حداقل در دوره هایی از زندگی آن را تجربه کنند و همین باعث شود به مشکلات مختلف دچار شوند.

ریزش موی عصبی

ریزش موی عصبی به نوعی از ریزش مو گفته می شود که به علت مشکلات روحی و روانی ریزش مو به وجود آمده باشد. این نوع ریزش مو به راحتی قابل درمان است اما باید فرد به رعایت نکاتی که وجود دارد بپردازد در غیر اینصورت ممکن است در برخی موارد این ریزش مو ادامه دار شود و فرد شاهد کم پشتی شدید موها باشد. در ادامه به روش هایی موثر برای درمان ریزش مو عصبی اشاره می کنیم.

درمان ریزش موی عصبی

قبل از اینکه به فکر درمان ریزش موی عصبی باید به متخصصان پوست و مو مراجعه کنید تا از این موضوع اطمینان حاصل کنید که به علت مشکلات عصبی، استرس، اضطراب و … دچار این مشکل شده اید. بعد از این اگر ریزش موهایتان از نوع عصبی بود می توانید برای درمان آن به یک روانشناس با تجربه کنید تا به رفع مشکلی روحی خود بپردازید.

ریزش موی عصبی

خوشبختانه در اکثر موارد رفع مشکلات روحی باعث رفع این نوع ریزش مو می شود و لازم نیست از روش خاصی استفاده کرد.

جلوگیری از ریزش موی عصبی

برای جلوگیری از ریزش موی عصبی نه تنها باید به سلامت روحی خود توجه داشته باشید بلکه باید سعی کنید از غذاهای مفید در رژیم غذایی خود استفاده کنید چون افرادی که در معرض فشار های روحی قرار دارند می توانند با مصرف غذاهای مقوی و مفید تا حدی آسیب های مختلف اضطراب، استرس و … را کاهش دهند.

تاثیر استرس در ریزش مو

افرادی که در برهه ای از زمان متوجه می شوند که موهایشان دچار ریزش شده است به سرعت استرس تمام وجود آنها را دربرمی گیرد و به دنبال راهی هستند تا این مشکل را بر طرف کنند. در صورتی که باید بدانند همین استرس در ریزش مو آنها تاثیر گذاشته و این ریزش را دوبرابر می کند به صورتی که پس از مدت کوتاهی متوجه می شوند بخشی از سر آنها دچار طاسی شده اند و مسلماً این مسئله می تواند تبعات روحی-روانی بسیار زیادتری داشته باشد.

ریزش موی عصبی | دلیل ریزش موی عصبی | درمان ریزش موی عصبی

درمان استرس در ریزش مو

هنگامی که افراد دچار استرس می شوند باید بدانند که این استرس در ریزش مو آنها موثر است از همین رو به سرعت باید به مسائل دیگری فکر کنند و ذهن خود را از استرس و حتی ریزش مو دور کنند. در حال حاضر این یک راه بسیار موثر در رسیدن به نتیجه دلخواه می باشد. همچنین استفاده از قرص های آرام بخش میتواند به آنها کمک کند تا استرس در ریزش مو را کاهش دهند و اضطراب را از خود دور کنند. دقت داشته باشید جوانانی که به استرس دچار هستند می توانند به روانشناس مراجعه کنند مطمئن باشید که این راه نتیجه بخش خواهد بود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم