مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت و درمان ریزش موی سر زنان

علت و درمان ریزش موی سر زنان
  • 24 سپتامبر 2018
  • 305 بازدید
  • بدون نظر

علت و درمان ریزش موی سر زنان

زنان نیز مانند مردان دچار عارضه ی ریزش مو می شوند اما الگوی ریزش موی زنان به صورت پراکنده و پخش می باشد ، لذا ریزش موی سر زنان کمتر از مردان مشخص است زیرا در مردان ریزش مو با عقب نشینی خط رویش جلوی سر نمود پیدا می کند ، در همین راستا در این مقاله ، علت و درمان ریزش موی سر زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت ریزش موی سر زنان

به طور کلی عواملی مانند ؛ ژنتیک ، اختلالات هورمونی ، جراحی های سنگین و طولانی ، بروز برخی بیماری ها ، زایمان ، مصرف برخی داروها ، استرس ، رژیم های سریع و غیر صحیح ، کمبود آهن و روی موجب ریزش موی سر زنان می شود.

علت و درمان ریزش موی سر زنان

درمان ریزش موی سر زنان

موثرترین اقدام جهت درمان ریزش موی سر زنان مراجعه به پزشک متخصص پوست و مو خواهد بود زیرا ابتدا پزشک متخصص باید با انجام بررسی و آزمایش های تخصصی علت ریزش مو را در فرد تشخیص دهد و سپس با تجویز داروهای مناسب به درمان موثر عارضه ی ریزش موی سر فرد بپردازد.

انواع درمان ریزش موی سر زنان

در موارد اختلالات هورمونی مانند بیماری تیروئید و یا تخمدان پلی کیستیک ، باید با داروهای مناسب این دو بیماری درمان نمود که این امر سبب توقف و درمان عارضه ی ریزش مو خواهد شد ، در مواردی نظیر زایمان نیازی به داروی خاصی نیست زیرا پس از زایمان ریزش مو فرآیندی طبیعی است و پس از مدتی موها به حالت اولیه باز خواهند گشت ، در مواردی نظیر بیمارها نیز باید ابتدا بیماری درمان گردد و یا مصرف داروی خاص قطع گردد ، به عنوان مثال شیمی درمانی و یا بیماری دیابت که می توان از داروهای جایگزین استفاده کرد.

علت و درمان ریزش موی سر زنان

در مواردی که ریزش موی سر سبب نابودی فولیکول های پیوندی شده است ، می توان عمل کاشت مو را انجام داد . محلول موضعی ماینوکسیدیل و قرص خوراکی فیناستراید از جمله درمانی تجویزی جهت توقف ریزش مو در انواع ریزش مو می باشند .

فواید درمان ریزش موی سر زنان

با درمان ریزش موی سر زنان ، ریزش موها توفف پیدا خواهد کرد ، موها مجددا پرپشت شده و حجم از دست رفته خود را باز خواهند یافت ، لذا زیبایی و اعتماد به نفس فرد افزایش خواهد یافت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم