مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی جلوی سر در زنان

ریزش موی جلوی سر در زنان
  • 12 سپتامبر 2018
  • 1269 بازدید
  • بدون نظر

ریزش موی جلوی سر در زنان

برخلاف تصوری که بین عموم مردم رواج دارد ریزش مو تنها اختصاص به مردان ندارد و زنان نیز به دلایل متعددی دچار ریزش مو می شوند و البته این مسئله به دلیل تاثیر فراوان در زیبایی چهره خانم ها با واکنش بسیار احساسی آنها مواجه می گردد و خانم ها به هر روشی متوسل می شوند تا ریزش مو را در خود متوقف نمایند اما ریزش موی جلوی سر در زنان به چه دلایلی ایجاد می گردد.

ریزش موی جلوی سر

موی جلوی سر به دلیل ساختار ضعیفی که دارد زودتر و بیشتر از موی سایر نواحی سر دچار ریزش و کم پشتی می گردد و در موارد شدید این ریزش تا وسط سر و پشت آن ادامه خواهد داشت.

ریزش موی جلوی سر در زنان

ریزش موی جلوی سر در زنان

ریزش موی جلوی سر در زنان ریزشی شایع نمی باشد و درصد کمی از زنان دچار این الگو از ریزش مو می گردند و زنان اغلب در نواحی شقیقه و وسط سر خود به صورت پراکنده دچار ریزش خواهند شد.

علت ریزش موی جلوی سر

موی جلوی سر به دلیل ضعیف بودن بیشتر از سایر نواحی سر تحت تاثیر عواملی چون ژنتیک، استرس، بیماری، کم بود آهن، بالا رفتن سن، کمبود ویتامین ها و تغییرات هورمونی دچار ریزش می شود.

درمان ریزش موی جلوی سر

جهت درمان ریزش موی جلوی سر در مردان ماینوکسیدیل موضعی ۵ درصد و در زنان ۲ درصد ، قرص فیناستراید، تزریق موضعی، قرص زینک، مکمل های غذایی مانند انواع ویتامین ها، قرص آهن و درمان های تخصصی توسط متخصص با توجه به وضعیت ریزش موی بیمار در نظر گرفته می شود.

ریزش موی جلوی سر در زنان

تاثیر تغذیه بر ریزش موی جلوی سر

اگر چه موی جلوی سر اغلب تحت تاثیر ژنتیک و تغییرات هورمونی دچار ریزش می گردد اما با استفاده از تغذیه مناسب و سرشار از ویتامین ، پروتئین، کلسیم و آهن می توان ریزش مو را در هر فردی به تاخیر انداخت یا از میزان ریزش موها کاهش داد .

ریزش موی جلوی سر در زنان به دلیل تاثیری که در زیبایی آنها دارد و ممکن است باعث ایجاد افسردگی در این زنان گردد باید قبل از شدید شدن و در مراحل آغازین درمان گردد تا از پیشروی و تخریب فولیکول های مو تحت تاثیر عوامل تخریب کننده آنها جلوگیری به عمل آید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم