مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

علت ریزش موی تکه ای چیست ؟

ریزش موی تکه ای | ریزش موی سر تکه ای | ریزش موی طبیعی تکه ای
  • 27 نوامبر 2018
  • 492 بازدید
  • بدون نظر

علت ریزش موی تکه ای چیست ؟

ریزش موی تکه ای مشکلی است که ممکن است بسیاری از افراد در دوران مختلف زندگی با آن روبرو شوند چون این مشکل نه تنها در سنین بزرگسالی به وجود خواهد آمد بلکه کودکان هم دچار آن خواهند شد به همین دلیل در این مطلب تصمیم گرفته ایم به معرفی آن بپردازیم تا بتوانید با استفاده از بهترین روش ها به رفع آن بپردازیم. افرادی که دچار این نوع ریزش مو میشوند میتوانند در بسیاری از موارد با استفاده از داروها به نتیجه رضایت بخش دست پیدا کنند به همین دلیل نباید چندان نگران بود.

علت ریزش موی تکه ای

بسیاری از افراد تصور میکنند ریزش موی تکه ای فقط به علت بیماری های عفونی به وجود می آید به همین دلیل با مشاهده ی آن از فردی که دچار این نوع ریزش مو شده دوری میکنند این در حالی است که دلایل دیگری هم برای ریزش موی ناحیه ای یا سکه ای وجود دارد که از میان مهمترین آن میتوان به بیماری آلوپسی اشاره کرد که نوعی بیماری خود ایمنی است.

ریزش موی تکه ای | ریزش موی سر تکه ای | ریزش موی طبیعی تکه ای

تفاوت اصلی آلوپسی با بیماری های قارچی این است که فرد نه تنها شاهد ریزش موهای سر خواهد بود بلکه ریزش موی نقاط دیگر بدن را هم مشاهده خواهد کرد به طوری که در اکثر موارد موهای ابرو، مژه ها و حتی صورت هم دچار ریزش میشوند. علاوه بر این افرادی که دچار بیماری آلوپسی آره آتا میشوند علاوه بر ریزش مو شاهد تغییر رنگ پوست و حتی درد و سوزش هم خواهند بود.

پیشگیری از ریزش موی تکه ای

متاسفانه برای پیشگیری از ریزش موی تکه ای از نوع آلوپسی روش موثری وجود ندارد و افرادی که مستعد آن باشند باید فقط به فکر استفاده از روش درمانی مناسب باشند. اما برای پیشگیری از ریزش موی قارچی که به صورت تکه ای به وجود می آید باید به یک سری نکات توجه داشت که از میان مهمترین آن باید به رعایت بهداشت سر و استفاده از نکردن از لوازم شخصی دیگران اشاره کرد.

ریزش موی تکه ای | ریزش موی سر تکه ای | ریزش موی طبیعی تکه ای

درمان ریزش موی تکه ای

خوشبختانه در سالهای اخیر روش های مناسبی برای ریزش موی تکه ای آلوپسی به وجود آمده است که افراد میتوانند با استفاده از آن به نتایج قابل توجه دست پیدا کنند اما بازهم بسیاری از بیماران ممکن است به نتیجه ی دلخواه دست پیدا نکنند و مجبور باشند به صورت دائمی از درمان های مختلف استفاده کنند. ترمیم مو یکی از روش هایی است که این بیماران میتوانند برای رفع موقت ریزش مو از آن بهره بگیرند.

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم