مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

نشانه های ریزش موی ارثی در جوانان

ریزش موی ارثی در جوانان
  • 6 اکتبر 2018
  • 573 بازدید
  • بدون نظر

نشانه های ریزش موی ارثی در جوانان

هنگامی که ژن ریزش مو در فرد بر اثر اختلالات هورمونی نظیر کم کاری یا پرکاری تیروئید ، تخمدان پلی کیستیک و .. فعال می شود ، ریزش موی ارثی رخ می دهد که با شناخت نشانه های این نوع ریزش مو ، می توان از ریزش بیشتر موها جلوگیری کرد ، در همین راستا در این مقاله ، نشانه های ریزش موی ارثی در جوانان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

نشانه های ریزش موی ارثی

نشانه های ریزش موی ارثی در زنان و مردان بالغ متفاوت می باشد ، در مردان ریزش مو با نازک و ضعیف شدن موها شروع و با الگوی M شکل ادامه پیدا می کند تا اینکه در نهایت در حالت پیشرفته ی آن ، تنها یک قسمت از موها در کنار و پشت سر باقی خواهد ماند اما در زنان ریزش موی ارثی به شکل پراکنده و پنهان در بالا و وسط سر رخ می دهد و الگوی ریزش آن ، الگوی درخت کریسمس می باشد که خط رویش جلوی موها نیز حفظ خواهد شد.

ریزش موی ارثی در جوانان

نشانه های ریزش موی ارثی در جوانان

در جوانان ( پسران ) ریزش موی ارثی که از سنین ۱۷ الی ۲۰ سالگی شروع می شود ، ابتدا قسمت شقیقه ها را درگیر خواهد کرد که به شکل خفیف خواهد بود ، به گونه ای که می توان این نواحی را بلند گذاشتن موهای بالا و کنار شقیقه ها پوشش داد اما در دختران جوان ریزش مو به شکل خفیف خیلی مشهود نبوده و به دلیل پراکنده بودن الگوی ریزش مو در آنها ، ممکن است فرد متوجه ریزش موی ارثی خود نشود اما می توان از کاهش ضخامت و تراکم موهای ناحیه ی فوقانی سر به این موضوع پی برد .

ریزش موی ارثی در جوانان با بررسی ریزش مو در اعضای خانواده و الگوی ریزش مو در فرد به راحتی توسط پزشک متخصص ، قابل تشخیص بوده و به آزمایش دیگری نیاز نخواهد بود.

ریزش موی ارثی در جوانان

درمان ریزش موی ارثی

اگر چه نشانه های ریزش موی ارثی درمان قطعی ندارد اما به منظور کاهش ریزش مو در فرد معمولا از قرص فیناستراید و مینوکسیدیل ۵ % ( برای مردان ) و از مینوکسیدیل ۲ % ( برای زنان ) استفاده می شود که مصرف هر دو دارو باید بیش از یک سال به طول انجامد.
کاشت مو نیز آخرین درمان ریزش موی ارثی است که مورد توجه افراد دارای بانک موی مناسب در پشت سر قرار می گیرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم