مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

ریزش موی ارثی تا چند سالگی ادامه دارد

ریزش موی ارثی تا چند سالگی
  • 6 اکتبر 2018
  • 1404 بازدید
  • بدون نظر

ریزش موی ارثی تا چند سالگی ادامه دارد

به ریزش مویی که در اثر فعال شدن ژن ریزش مو در فرد ، بروز می کند ، ریزش موی ارثی گفته می شود ، در ریزش موی ارثی ، افزایش سن و اختلالات هورمونی نیز دخیل هستند ، این نوع ریزش مو ، شایع ترین دلیل ریزش مو می باشد ، با ما در این مقاله همراه باشید تا بررسی شود که ریزش موی ارثی تا چند سالگی ادامه دارد؟

علائم ریزش موی ارثی در زنان و مردان

ریزش موی ارثی در زنان با حفظ خط رویش جلوی سر ، به صورت پخش و پراکنده است اما در مردان این نوع ریزش مو با عقب رفت خط رویش جلوی سر شروع می شود و الگویی به شکل حرف انگلیسی M ایجاد خواهد کرد ، بدین ترتیب با پیشرفت این الگو ریزش مو ، شقیقه ها نیز درگیر خواهند شد. ریزش موی زنان اغلب به صورت موضعی و پراکنده بوده که با ترمیم مو یا پیشگیری های خانگی برطرف شده اما ریزش موی مردان به این صورت نیست و بخش کامل از یک قسمت سر ریزش پیدا می کند و برای درمان باید کاشت موی طبیعی صورت گیرد و برای پیشگیری و نگهداری نیز باید از قرص و محلول های شیمیایی استفاده شود.

ریزش موی ارثی تا چند سالگی

ریزش موی ارثی تا چند سالگی

ریزش موی ارثی بسته به زمان فعال شدن ژن ریزش مو ، از سنین مختلف می تواند بروز کند و از آنجا که ریزش مو به شکل دوره ای است بدین معنا که از یک دوره شروع می شود و در دوره ی دیگر متوقف خواهد شد ، لذا می توان گفت که ریزش موی ارثی از سنین ۱۷ الی ۲۰ سالگی شروع و در سنین ۳۵ الی ۴۰ سالگی به اوج خود خواهد رسید و پس این دوره نیز ، از شدت ریزش موها به تدریج کاسته خواهد شد تا متوقف گردد ، در واقع در دوره ی چهارم زندگی این عارضه رو به توقف کردن ، خواهد رفت.

ریزش موی ارثی تا چند سالگی

درمان ریزش موی ارثی

ریزش موی ارثی درمان قطعی ندارد ، زیرا ژنتیک فرد به گونه ای است که باید موهای او ریزش کرده و موهای ناحیه ی سر باید به حالت اصلی فرد تبدیل شوند ، تنها می توان با برخی داروها روند ریزش موها را کند کرد و از ریزش حجم زیادی از موها در سنین اوج جلوگیری کرد ، استفاده از قرص خوراکی فیناستراید ۱ میلی گرمی در روز و استفاده از محلول موضعی ماینوکسیدیل به صورت مالیدن به کف سر ، به میزان دو بار در روز جهت توقف ریزش موی ارثی با مصرف بیش از یک سال ، بسیار موثر خواهد بود.

ریزش موی ارثی تا چند سالگی | سن توقف ریزش موی ارثی | ریزش موی ارثی تا چه سنی

پایان سن ریزش موی ارثی

ریزش ارثی مو بدترین نوع ریزش مو است که پایان آن در هر فرد متفاوت است و پایان دقیقی ندارد اما تقریباً تا پایان سن ۳۰ سال این نوع ریزش مو ادامه دارد و در برخی افراد نیز تا سن ۳۵ سالگی نیست، این نوع ریزش مو زمان مشخصی برای شروع ریزش نیز ندارد ممکن است در یک سال تمام ریشه های مو ضعیف شده و ریزش پیدا کند، اما راه درمان یا پیشگیری از ریزش موی ارثی را می توان کاشت مو نام برد و برای کنترل ریزش نیز از قرص ها و محلول های تقویتی استفاده نماید. درمان را باید بعد از پایان سن ریزش موی ارثی آغاز نمود تا دیگر دچار ریزش مجدد مو نشوید.

ریزش موی ارثی تا چند سالگی است ؟؟؟

ریزش موی ارثی تا چند سالگی | سن توقف ریزش موی ارثی | ریزش موی ارثی تا چه سنی

سن توقف ریزش موی ازثی

همان طور که گفتیم برای هر فرد سن پایان ریزش موی ارثی متفاوت است اما تقریباً از سن ۲۸ سالگی تا ۳۰ سالگی را سن توقف ریزش موی ارثی نام برده اند و در این دوسال ممکن است ریزش موی سر آرام آرام متوقف شده و برای درمان می توان برنامه ریزی کرد، با استفاده از چند روش پی آر پی مو، مزوتراپی و لیزرتراپی نیز می توانید سن توقف ریزش مو را کنترل کنید و درمان یا کاشت موی طبیعی را آغاز نماید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم