مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو

  • ۲ مهر ۱۳۹۷
  • 633 بازدید
  • بدون نظر

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو

در کاشت مو که فولیکول های مو از ناحیه پشت سر برداشته می شوند و به نواحی خالی از مو پیوند زده می شوند بسیار طبیعی خواهد بود که موهای کاشته شده بعد از پیوند به زمان زیادی جهت تطبیق با ناحیه جدید نیاز داشته باشند که این تطبیق یافتن یک پروسه چند ماهه خواهد بود و بیماران پس از کاشت مو در مورد طی کردن این برحه زمانی بسیار حساس و نگران خواهند بود اما مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو چقدر خواهد بود ؟

رویش مو بعد از کاشت مو

کاشت مو با هر روشی که انجام شده باشد مستلزم گذراندن دوره تکمیل چرخه رشد مو می باشد و موهای کاشته شده پس از طی کردن مراحل عادی ریزش و در فاز خواب قرار گرفتن دوباره به فاز رشد طبیعی و دائمی خود خواهند رسید.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو

سه ماه اول بعد از کاشت مو

در ماه اول پس از کاشت مو موها گر چه حدود ۱ سانت رشد خواهند داشت اما به تدریج دچار ریش خواهند شد و حدود ۸۰ درصد آنها تا ماه دوم پس از کاشت خواهند ریخت و به فاز استراحت وارد خواهند شد و در اواخر ماه سوم دوباره شروع به جوانه زدن خواهند کرد و رشد دائمی خود را آغاز خواهند کرد که این رشد تا ۶ ماه پس از کاشت ادامه خواهد داشت.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو

رویش موها بعد از ۶ ماه پس از کاشت مو

حدود ۶ ماه س از کاشت مو موهای کاشته شده به دلیل طی کردن چرخه رشد تکاملی خود به رشدی حدود ۲ سانت در هر ماه خواهند رسید و تراکم آنها افزایش پیدا می کند و به حالت کاملا عادی باز می گردند و دوره رشد آنها به تکامل خود خواهد رسید البته در برخی از بیماران به دلیل اختلال در سیستم گردش خون پوست سر آنها ممکن است تکمیل چرخه رشد به حدود ۹ ماه پس از کاشت نیز برسد.

در دوران پس از کاشت مو و طی چند ماه رشد موها و کیفیت آنها رابطه مستقیمی با سیستم گردش خون بیمار، وضعیت تغذیه وی و حالات روحی وی خواهد داشت و هر چه بیمار از این نظر خود را در شرایط بهتری قرار دهد رشد موهای کاشته شده با سرعت و ضخامت بیشتری صورت خواهد گرفت و موهای تراکم مناسبی پس از گذراندن دوره رشد خود خواهند داشت.

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو

رویش مو بعد از کاشت مو

افرادی که تمایل دارند چرخه رشد موهای خود را پس از کاشت در دوره زمانی کمتری به تکامل برسانند باید بعد از کاشت مو تمام توصیه ها و نکاتی را که توسط متخصص به آنها توصیه شده است رعایت نمایند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

مدت زمان رویش مو بعد از کاشت مو
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم