مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک
  • 30 سپتامبر 2018
  • 1590 بازدید
  • بدون نظر

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

کاشت یا پیوند مو با دستگاه اتوماتیک روش جدیدی نیست و سال های سال است که بسیاری از محققان و متخصصان کاشت مو در این باره تحقیق می کنند و دستگاه هایی را اختراع نموده اند. در روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک سعی بر این است که دخالت دست در کاشت مو کمتر باشد تا هم سرعت کاشت مو افزایش یابد و هم خطاهای انسانی عمل کاشت مو کاهش یابد.

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

روش هایی که امروزه برای کاشت موی اتوماتیک وجود دارند اغلب به نام دستگاه مورد استفاده شناخته می شوند. کاشت مو با دستگاه S.A.F.E.R یکی از مطرح ترین روش های کاشت مو اتوماتیک است. این روش در امریکا به روش Neo graft شهرت یافته است. روش های کاشت موی اتوماتیک به ایران نیز راه یافته اند.

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

پروسه کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

در کاشت مو اتوماتیک با دستگاه SAFER گرافت های مو به صورت تک فولیکولی و با کمک پانچ مخصوصی که توانایی حرکت دورانی و مکش دارد، از ناحیه بانک مو استخراج می شود و با مکانیسم اتوماتیک دیگری در نواحی مود نظر به پوست پیوند زده می شوند. گفته می شود کاشت موی اتوماتیک می تواند با سرعت بیشتری نسبت به روش های مرسوم و دستی انجام گیرد و استفاده از آن کار استخراج گرافت های مو را ساده تر می کند.
در روش های کاشت مو با دستگاه اتوماتیکی که در حال حاضر رواج دارند، هدایت پانچ های دستگاه به دست پزشک یا اپراتور دستگاه می باشد و چنین نیست که همه چیز به صورت اتوماتیک و بدون دخالت انسان صورت گیرد.

روش کاشت مو با دستگاه اتوماتیک

کاشت موی اتوماتیک در ایران

سال ها پیش در حدود سال ۲۰۰۰ میلادی دستگاهی به نام Omni graft ساخت کشور فرانسه برای کاشت موی اتوماتیک وارد ایران شد اما پس از مدت زمان کوتاهی به دلیل عملکرد نامطلوب و خطراتی که برای استفاده کنندگان ایجاد می نمود، از طرف پزشکان کاشت مو کنار گذاشته شد و انجمن متخصصان کاشت مو نیز استفاده از ان را ممنوع اعلام کرد. کاشت موهای اتوماتیکی که امروزه در ایران انجام می شوند به وسیله دستگاه S.A.F.E.R است.
هر چند که این دستگاه نیز به دست همان کمپانی فرانسوی سازنده ی دستگاه Omni graft ساخته شده است اما به نظر می رسد که دستگاه S.A.F.E.R نسبت به دستگاه قدیمی Omni graft تکامل یافته تر شده است و معایب آن را ندارد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم