مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

آشنایی با روش تکثیر کاشت مو

روش تکثیر کاشت مو
  • 21 اکتبر 2018
  • 577 بازدید
  • بدون نظر

آشنایی با روش تکثیر کاشت مو

روش تکثیر کاشت مو یکی از جدید ترین روش های کاشت مو است که به جای برداشت تعداد زیادی مو از ناحیه ی بانک مو برای پیوند در نواحی کم مو و بدون موی سر، نمونه ی کوچکی از فولیکول های مو در طول یک پروسه ی جراحی به کمک پانچ بایوپسی و تحت بی حسی موضعی از پوست سر برداشته می شود و سلول های درمال پاپیلای نمونه فولیکول های برداشته شده که در واقع نوعی سلول بنیادی محسوب می شوند، جداسازی و در محیط آزمایشگاهی تکثیر می گردند.

پس از مدت زمان مشخصی سلول های تکثیر یافته به شکل یک سوسپانسیون به نواحی مختلف پوست سر به صورت سطحی تزریق می شوند و پس از گذشت چند ماه فولیکول های موی جدیدی در پوست سر ایجاد می شود که موهای جدیدی از آن ها رشد پیدا می کند و به این صورت تراکم موهای سر بیشتر از گذشته می شود.

روش تکثیر کاشت مو

آشنایی با روش تکثیر کاشت مو

این روش هنوز در حال طی کردن مراحل آزمایشی است و تحقیقات آن هنوز ادامه دارد. پیش بینی شده که روش کاشت مو با کمک سلول های بنیادی که برخی آن را تکثیر کاشت مو یا کلونی کردن مو هم می گویند، احتمالا در سال ۲۰۲۰ میلادی در دسترس عموم افراد قرار بگیرد.

فواید تکثیر کاشت مو

چنانچه این روش در دسترس همه قرار گیرد، مشکلات کاشت موی افرادی که از بانک موی کافی و مطمئنی جهت کاشت مو برخوردار نیستند، رفع خواهد شد. این مهمتری مزیت روش تکثیر کاشت مو نسبت به روش های کاشت موی مرسوم است که در آن ها وابستگی زیادی به ذخیره بانک موی افراد وجود دارد. همچنین اجرای این تکنیک از نظر فرد متقاضی آسان تر و راحت تر است زیرا فقط نمونه ی کوچکی از فولیکول های مو از بانک مو برداشته می شوند و برای کاشت نیز سلول هایی بنیادی تکثیر شده با تزریق به پوست سر منتقل می شوند و به این ترتیب خبری از جراحت های کاشت موهای مرسوم نیست.

روش تکثیر کاشت مو

عوارض و خطرات تکثیر کاشت مو

در حال حاضر اطلاعات کمی در مورد عوارض و خطرات احتمالی کاشت مو به روش سلول های بنیادی یا تکثیری وجود دارد. همانند سایر روش های پزشکی که با نمونه بردای و تزریق همراه هستند، در این جا نیز خطر خونریزی و عفونت وجود دارد.
با وجود اینکه عوارض ناشی از نمونه برداری با کمک پانچی بایوپسی نادر است، اما ریسک صدمه به رشته های عصبی و عروق زیر پوستی وجود دارد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم