مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رفع طاسی سر با فیناستراید چگونه است ؟

رفع طاسی سر با فیناستراید
  • 6 نوامبر 2018
  • 319 بازدید
  • بدون نظر

رفع طاسی سر با فیناستراید چگونه است ؟

برای رفع طاسی سر روش های مختلفی وجود دارد. بعضی از مواقع پزشکان متخصص پوست و مو برای درمان ریزش مو و طاسی در آقایان که هورمون ها در آن دخالت دارند، از داروی فیناستراید استفاده می کنند. رفع طاسی سر با فیناستراید اثربخشی قابل قبولی داشته اما به هر حال این دارو یک سری نکات منفی نیز دارد.

رفع طاسی سر با فیناستراید

برای اینکه اثر داروی فیناستراید در رفع طاسی سر را متوجه شوید بایستی بدانید که در بیشتر واقعی که ریزش مو در آقایان رخ می دهد، پای هورمونی به نام دی هیدروتسوتسترون(DHT) در میان است. این هورمون یکی از مشتقات فرعی هورمون مردانه ی تسوتسترون است که در اثر مجاورت هورمون تسوتسترون با آنزیم آلفا ردوکتاز نوع ۲ موجود در غدد سبابه ی مجاور فولیکول های موی سر به وجود می آید. دی هیدروتسوتسترون می تواند موجب ضعیف شدن و از بین رفتن فولیکول های مو شده و موجب ریزش موی دائمی گردد.

ترمیم مو

رفع طاسی سر با فیناستراید

حال در این میان نقشی که داروی فیناستراید برای رفع ریزش مو دارد این است که از تبدیل شدن هورمون تسوتسترون به دی هیدروتسوتسترون جلوگیری می کند و به این ترتیب ریزش مو را کنترل می نماید. تحقیقات نشان داده است که مصرف یک میلی گرم فیناستراید به صورت روزانه موجب کاهش ۷۰ درصدی دی هدروتسوتسترون در خون می شود ولی تسوتسترون خون را نزدیک به ۱۰ درصد بالا می برد.

اثر بخشی فیناستراید

بر اساس تحقیقات بالینی، داروی فیناستراید در ۹۰ درصد از مردان دچار ریزش موی آندروژنیک ، اثرات مثبتی دارد. این دارو بیشتر برای مردانی که دچار طاسی های خفیف و متوسط هستند، کارایی دارد.

زمانی که مصرف قرص فیناستراید به صورت روزانه شروع شود، حدود ۳ تا ۶ ماه زمان لازم است که نتایج مصرف دارو نمایان شوند؛ البته نتایج حاصله تا زمانی دوام می آورند که مصرف دارو ادامه پیدا کند و سطح دی هیدروتسوتسترون در بدن کنترل شده باشد. به طور معمول با قطع مصرف امکان برگشت ریزش مو پس از گذشت مدتی که اثرات دارو از بین رود، دور از انتظار نیست.

رفع طاسی سر با فیناستراید

عوارض فیناستراید

اگر چه داروی فیناستراید تاییدیه ی FDA امریکا را دارد اما به هر حال رفع طاسی سر با فیناستراید دارای یک سری عواض جانبی است. مشکلات جنسی از مهمترین عوارض این دارو است که در برخی از مردان بروز می یابد. توجه داشته باشید که این دارو فقط برای مردان بالغ آن هم توسط پزشک متخصص تجویز می شود و مصرف آن برای زنان و کودکان ممنوع است و حتی در مواردی که مردان قصد بچه دارشدن در آینده را داشته باشند این دارو با احتیاط بیشتری تجویز می شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم