مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه است

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه است

همواره رعایت یکسری نکات مراقبتی پس از انجام عمل های زیبایی در کاهش عوارض پس از عمل و دستیابی به نتایج مطلوب از عمل موثر خواهد بود، کاشت موی طبیعی نیز از این قاعده مستثنا نیست. در همین راستا در این مقاله چگونگی رابطه زناشویی بعد از کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل کاشت مو

در عمل زیبایی کاشت مو، پزشک متخصص با توجه به شرایط و وضعیت فرد تکنیک مناسب کاشت موی طبیعی را انتخاب و به برداشت فولیکول های پیوندی از بانک موی فرد اقدام می کند، پس از برداشت نیز عمل کاشت فولیکول ها در محل مورد نظر صورت می گیرد، فولیکول ها با دستگاه و یا ابزار مخصوص پزشکی در عمق مناسبی از پوست پیوند زده می شود، حدود ۱۲ الی ۲۴ ماه طول خواهد کشید تا رشد موها طبیعی گردد، با گذراندن دوره ی نقاهت درصد رشد و موفقیت عمل پیوند مو افزایش خواهد یافت لذا باید در این مدت مراقبت های لازم به عمل آورده شود.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

چگونگی رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

از آنجا که هر گونه فعالیت شدید بدنی و جنسی موجب افزایش گردش خون و همچنین بر هم خوردن تعادل هورمون ها در بدن خواهد شد ، لذا به منظور جلوگیری از وارد آمدن هر گونه آسیب و صدمه به موهای پیوندی ، باید به مدت یک هفته قبل از عمل کاشت مو و ۱۰ روز پس از کاشت مو از انجام فعالیت های ورزشی شدید و رابطه ی زناشویی خودداری کرد، انجام این فعالیت های شدیداً بر روی تنظیم تپش قلب شما تاثیر گذار است بطوری که موجب ترشح هورمون های خواهد شد که بر روی فولیکول های مو تاثیر نامطلوب خواهند گذاشت، رعایت فاصله زمانی برای به نتیجه رسیدن عمل کاشت موی سر از توصیه های مورد تاکید پزشکان این زمینه است.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو | تاثیر رابطه زناشویی در کاشت مو | کاشت موی طبیعی

عوارض رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو با افزایش هیجان فرد موجب عدم پیوند مناسب موها و عدم موفقیت عمل کاشت مو خواهد شد، همچنین حرکات ناشی از فعالیت جنسی ممکن است سبب خارج شدن فولیکول های پیوندی از پوست محل پیوند گردد.از عوارض این روابط می توان به استرس در روحیه فرد نیز اشاره نمود به طوریکه استرس زیاد یکی از عوامل اصلی ریزش مو محسوب شده که اگر در ابتدای دوران نقاهت بعد از کاشت مو رخ دهد، خطرات بسیاری را به همراه دارد. بهتر است فرد بیمار خود را در معرض عوامل استرس زا قرار نداده تا نتیجه مناسبی از کاشت موی سر خود بدست آورد.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو | تاثیر رابطه زناشویی در کاشت مو | کاشت موی طبیعی

شروع مجدد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

انجام رابطه زناشویی برای بیماران ریزش مو که عمل کاشت طبیعی مو انجام می دهند مسئله ای مهم است و بعد از عمل نحوه ارتباط زناشویی سوال بسیاری از آنهاست، به منظور شروع مجدد رابطه زناشویی بعد از کاشت مو ( پس از ۱۰ روز ) با پزشک معالج خود مشورت کنید ، در صورت بلامانع بودن انجام فعالیت های جنسی ، پزشک معالج پوزیشن مناسب را به فرد آموزش خواهد داد، رعایت توصیه های پزشک قطعاً در روند درمانی شما بهبود بیشتری را حاصل می نماید.

رابطه زناشویی برای زنانی که کاشت مو انجام داده اند

کاشت موی سر برای زنان عموماً در اثر ریزش موهای موضعی اتفاق می افتد یا ترمیم مو در نواحی ریزش پیدا کرده صورت می گیرد که دوران نقاهت کوتاهی نسبت به کاشت موی مردان دارد، دفت داشته باشید در این دوران کوتاه پس از انجام عمل کاشت مو با مشورت پزشک به سمت رابطه زناشویی بروید، بدن زنان در مواقع انجام این گونه روابط ترشح هورمون بسیاری دارد و همین ترشحات برای به نتیجه رسیدن کاشت موی سر قابل انکار نیست.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو

رابطه زناشویی برای مردان که کاشت مو انجام داده اند

رعایت نکات در برقراری رابطه زناشویی برای مردان بسیار مهمتر از زنان است و عدم رعایت آن آسیب های جدی در روند رشد مو و نگهداری دلمه های کاشته شده می گذارد، حساسیت گرافت مو بعد از جابجای از نقطه ای در بدن به نقطه دیگر بصورتی است که باید شرایط جسمانی و روحی فرد متعادل و عادی باشد تا اثرات منفی را متحل نشود، این روند در رشد گرافت مو تاثیرگذار است به همین علت است که پزشکان توصیه می کنند از انجام فعالیت های که تاثیرات منفی در روند رشد گرافت های کاشته شده میگذارند پرهیز کنند، که مهمترین تاثیر را رابطه زناشویی دارد و موجب تغییرات گسترده ای در بدن خواهد شد و پیامد آن برای مردانی که کاشت مو انجام داده اند بسیار منفی خواهد بود.

رابطه زناشویی بعد از کاشت مو | تاثیر رابطه زناشویی در کاشت مو | کاشت موی طبیعی

رابطه زناشویی بعد از کاشت ریش، ابرو و مژه

همان طور که گفتیم تاثیرات روابط زناشویی بعد از کاشت مو بسیار مضر و روند نتیجه بخشی آن را به تاخیر خواهند انداخت، این تاثیرات منفی بعد از کاشت ریش، ابرو و مژه نیز به همین صورت است، تداخل در روند رشد مو های که روی صورت کاشته می شود بسیار بیشتر از موی سر است چرا که در انجام رابطه زناشویی ممکن است صورت ها لمس شود و دلمه های کاشته شده، کنده شوند و یا آسیب ببیند. بهترین راهکار برای برقراری رابطه زناشویی بعد از کاشت ریش، ابرو و مژه رعابت همان فاصله زمانی است که پزشک به شما توصیه کرده است.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

2 پاسخ به “رابطه زناشویی بعد از کاشت مو چگونه است”

  1. مصطفی گفت:

    سلام
    ببخشید من روش کاشت موم ترکیبی بوده و دی ماه انجام شده میخواستم ببینم اگه نزدیکی داشته باشم الان به موهای کاشته شده آسیب میرسه؟
    در ضمن هفته ای دو بار هم به توصیه کلینیک پی آر پی انجام میدم
    ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم