مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

دلایل ریزش مو در مردان چیست

دلایل ریزش مو در مردان چیست
  • 10 سپتامبر 2018
  • 838 بازدید
  • بدون نظر

دلایل ریزش مو در مردان چیست

ریزش مو در مردان تا قبل از رسیدن به دوره میانسالی بیشتر از زنان اتفاق می افتد و گر چه در درصدی از این مردان با استفاده از درمان های مناسب و تغییر رژیم غذایی ریزش مو در آنها کنترل می گردد اما درصد بالایی نیز به ریزش موی بدون بازگشت دچار می شوند و به کاشت مو نیاز خواهند داشت اما دلایل ریزش مو در مردان چیست ؟

ریزش مو در مردان

ریزش مو در مردان عارضه بسیار شایعی می باشد که اغلب اولین نشانه های آن با ریزش موی جلوی سر آغاز می گردد و به تدریج خط رویش موها را عقب خواهد بود، مردان به جز ریزش مو در نواحی مختلف سر خود دچار ریزش موی صورت نیز می شوند که معمولا درمان های به موقع و مناسب موهای صورت را برای آنها قابل برگشت می سازد.

دلایل ریزش مو در مردان چیست

دلایل ریزش مو در مردان چیست

مردان به دلایل مختلفی چون ژنتیک، استرس ، بیماری، مصرف دارو ، مصرف دخانیات، استفاده از مواد شیمیایی جهت حالت دهی به موهای خود و بالا رفتن سن دچار ریزش مو با الگوهای متفاوتی می شوند.

درمان ریزش مو در مردان

یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در مردان سابقه ژنتیک آنها می باشد که بر همین اساس کنترل تاثیر آندروژن بر فولیکول های مو یکی از هدف های اصلی درمان ریزش موی مردانه می باشد که با استفاده از محلولهای ماینوکسیدیل ۵ درصد، قرص فیناستراید و تغییر رژیم غذایی مصرف مکمل ها و ویتامین ها به صورت خوراکی تا حدود مناسبی می توان ریزش مو در مردان را کنترل نمود و سپس با تقویت فولیکول های مو رشد مجدد آنها را شاهد بود.

دلایل ریزش مو در مردان چیست

مواد غذایی موثر در کنترل ریزش مو در مردان

کمبود بسیاری از مواد ضروری رشد موها مانند آهن، روی پروتئین، کلسیم، فیبر و ویتامین ها موجب ریزش مو در مردان می گردد که با اصلاح رژیم غذایی و مصرف موادی که سرشار از این مواد ضروری بدن هستند می توان به رشد موهای ریزش شده امیدوار شد مصرف گوشت، لبنیات، سبزیجات و میوه ها و جوانه حبوبات باعث تامین مواد ضروری پوست و ترمیم مو برای حفظ سلامت خود می گردد.

ریزش مو در مردان گر چه اغلب به دلایل ژنتیک و غیر قابل جلوگیری بودن رخ می دهد اما با درمان به موقع و مناسب می توان از پیشروی این ریزش و تخریب فولیکول های مو جلوگیری نمود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

Rate this post
Rate this post
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم