مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

بهترین راه درمان کچلی موضعی چیست ؟

درمان کچلی موضعی
  • 18 نوامبر 2018
  • 494 بازدید
  • بدون نظر

بهترین راه درمان کچلی موضعی چیست ؟

کچلی موضعی یکی از اسم های عامیانه ی آلوپسی آره آتا است که جز ریزش موهای رایج به شمار می رود و افراد زیادی در سنین مختلف آن را تجربه می کنند. به نظر می رسد این عارضه در اثر اختلالات سیستم ایمنی بدن و حمله ی آن ها به فولیکول های مو ایجاد می شود. در این مطلب علائم و روش های درمان کچلی موضعی را بیان می کنیم.

علائم کچلی موضعی

یک یا چندیدن لکه کچلی با اشکالی تقریبا شبیه به دایره یا بیضی در نواحی مودار بدن مانند سر، ریش و سبیل، ناحیه عانه و … ایجاد می شود. این نوع از ریزش مو اغلب ناگهانی و بدون هیچ عارضه و ناراحتی دیگری بروز می یابد و از این رو گاهی اوقات افرادی که موهای بلندی دارند به صورت تصادفی مثلا در آرایشگاه و یا زمانی که پوست سر خود را لمس می کنند، متوجه آن می شوند. در کچلی موضعی یا سکه ای فقط شاهد ریزش مو در نواحی مورد نظر هستیم و علائم دیگری مانند تغییر رنگ پوست وجود ندارد.

درمان کچلی موضعی

گاهی اوقات کچلی موضعی حالت پیشرفته تری داشته و فراتر از حالت لکه مانند است؛ در حالتی که کل موهای سر ریخته شوند، آلوپسی توتیالیس و در حالتی که کل موهای بدن یخته شوند، آلوپسی یونیورسالیس گفته می شود.

درمان کچلی موضعی

برای رفع کامل کچلی موضعی هنوز درمان قطعی وجود ندارد و کلیه روش های درمانی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند به کنترل بیماری و کاهش علائم آن کمک می کنند. البته بایستی بدانید که در اغلب موارد، کچلی موضعی موقتی است و موهای ریخته شده پس از گذشت مدتی مجددا شروع به رشد می کنند. اما به هر حال به دلیل ایجاد ظاهری ناخوشایند در چهره ی افراد، همه دوست دارند که هر چه سریع تر از آن رهایی یابند.

درمان کچلی موضعی

بهترین راه درمان کچلی موضعی

از آن جایی که علل کچلی موضعی بسیار پیچیده هستند، برای رفع و درمان آن روش های مختلفی ممکن است به کار گرفته شود. تزریق کورتیزون به محل ضایعه از رایج ترین درمان هایی است که پزشکان برای درمان کچلی موضعی انجام می دهند. استفاده از داروی موضعی ماینوکسیدیل که یکی از مشهور ترین داروهای ضد ریزش مو است، می تواند در تقویت مو ها و کمک به رویش سریع تر آن ها موثر باشد. استفاده ی موضعی از پماد آنترالین هم یکی دیگر از دستورات پزشکان برای کچلی موضعی است.

اخیرا نیز روش ایمونوتراپی موضعی با داروی دیفن سیپرون به عنوان یکی از درمان های تاثیر گذار برای کچلی یا آلوپسی سکه ای در کسانی که به انواع پیشرفته این عارضه دچار می شوند مورد بررسی جدی محققان و پزشکان قرار گرفته است.

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم