مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان کچلی ارثی در زنان

درمان کچلی ارثی در زنان
  • 6 اکتبر 2018
  • 618 بازدید
  • بدون نظر

درمان کچلی ارثی در زنان

مو در زیبایی چهره ی زنان تاثیر بسزایی دارد ، فرقی نمی کند که موها بلند باشد و یا کوتاه ، موهایی ضخیم و پرپشت ، زیبایی خاصی به چهره ی یک خانم می بخشند ، لذا هنگامی که موها دچار تنش و ریزش می شوند ، نگرانی شدیدی برای فرد ایجاد می شود ، در همین راستا در این مقاله ، درمان کچلی ارثی در زنان مورد بررسی قرار گرفته شده است .

علت کچلی ارثی زنان

ریزش موی ارثی که به طاسی یا کچلی فرد ممکن است منجر شود ، در اثر فعال شدن ژن ریزش مو در فرد بروز می کند که در زنان ، در اثر بیماری سندرم تخمدان پلی کیستیک رخ می دهد.

درمان کچلی ارثی در زنان

در زنان موها نازک شده ولی خط رویش جلوی سر تغییری نخواهد کرد و ریزش موها به شکل پخش و پراکنده در کل موها خواهد بود که در موارد نادر سبب سلب کچلی کامل فرد خواهد شد.

درمان کچلی ارثی زنان

کچلی ارثی زنان درمان قطعی ندارد بلکه تنها می توان به کمک دارویی نظیر ؛ محلول موضعی ماینوکسیدیل ۲ % ( دو بار در روز باید مصرف شود ) از ریزش بیشتر موها تا سنین اوج ریزش مو که معمولا ۳۰ الی ۴۰ سالگی است ، جلوگیری کرد.
فیناستراید و اسپیرانولاکتون دیگر داروهایی هستند که جهت کاهش ریزش موی ارثی زنان در مواردی که ماینوکسیدیل موثر نیست ، مورد استفاده قرار می گیرند ، این دو دارو باید با تشخیص و جویز پزشک معالج مورد استفاده قرار گیرند که در زنان باردار مصرف آنها ممنوع بوده لذا همراه با قرص ضد بارداری باید مصرف شوند.

درمان کچلی ارثی در زنان

کاشت مو

در صورت که ریزش ارثی مو در زنان متوقف شده باشد و فرد بالای ۳۰ سال داشته باشد ، می توان از عمل زیبایی کاشت مو که طی چند ساعت جراحی انجام می شود ، برای ترمیم موهای از دست رفته ،به کمک موهای پشت سر فرد استفاده کرد که لازم است فرد از تعادل هورمونی لازم برخوردار گردد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم