مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش های درمان کچلی آره اتا چیست ؟

درمان کچلی آره اتا
  • 10 نوامبر 2018
  • 353 بازدید
  • بدون نظر

روش های درمان کچلی آره اتا چیست ؟

ریزش مو و کچلی سکه ای یا به عبارتی آلوپسی آره آتا سومین گونه ی ریزش موی شایع در دنیا است. بر اساس آمار های پزشکی دو درصد از افراد دچار چنین ریزش مویی می شوند. در ادامه با روش های درمان کچلی آره اتا آشنا می شویم.

کچلی آره اتا چگونه است؟

در بیشتر مواردی که کچلی آره اتا رخ می دهد، موهای قسمت های کوچک و سکه مانندی از از بدن یا سر و صورت ریخته می شوند. البته کچلی آره اتا برای برخی افراد می تواند موجب ریزش موهای گسترده تری و حتی ریزش کل موهای سر و بدن شود. این نوع ریزش مو در هر سن و سالی و در هر دو جنس زن و مرد بروز می یابد. به نظر می رسد که این بیماری به دلیل اختلالات سیستم ایمنی بدن ایجاد می شود.

درمان کچلی آره اتا

درمان کچلی آره اتا

در حال حاضر درمان قطعی برای جلوگیری از کچلی آره اتا وجود ندارد. اما خوشبختانه کچلی آره اتا در اکثر افراد برگشت پذیر است و موهای ریخته شده پس از گذشت چند ماه دوباره رشد می کنند. در مواردی هم که سرعت رشد موها کم است یا فولیکول های مو از کار افتاده شده اند با کمک یک سری روش ها می توان پروسه ی رویش و رشد مجدد موها را سرعت بخشید.
به دلیل پیچیدگی علل ایجاد این بیماری، روش ها و برنامه های درمانی مختلفی برای ریزش مو و کچلی آره اتا ارائه می شود.

درمان کچلی آره اتا

روش های درمان کچلی آره اتا

رایج ترین روش درمان کچلی آره اتا مصرف داروهای کورتیکواستروئیدی می باشد. کورتیکواستروئید ها داروهایی هستند که می توانند سیستم اینی بدن را سرکوب کنند و از این طریق از حمله ی سیستم ایمنی بدن به فولیکول های مو جلوگیری کنند. کورتیکواستروئیدها را از طریق تزریق موضعی در محل ریزش مو، پماد موضعی و یا به صورت خوراکی به کار می برند.

ایمونوتراپی با مواد شیمیایی مثل دیفن سیپرون یا اسکواریک اسید دی بوتیل هم به رفع ریزش مو و کچلی آره اتا کمک می کند. همچنین گاهی اوقات از داروی ماینوکسیدل برای تسریع رشد موها استفاده می شود. آنترالین هم یک داروی موضعی است که گاهی اوقات در موارد ریزش موی آره اتا تجویز می شود.

درمان کچلی آره اتا

علاه بر کاربرد داروهای مختلف برای رفع کچلی آره اتا، زمانی که بیماری حالت منتشره داشته باشد، شیمی درمانی با روش PUVA نیز برای کنترل بیماری به کار می رود. در این روش ابتدا داروهای خاصی به بیمار داده می شود که پوست وی را به پرتوهای فرابنفش حساس می کند، سپس پرتوهای فرابنفش به صورت کنترل شده بر پوست محل کچلی تابانده می شوند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم