مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

روش درمان وسواس کندن مو

درمان وسواس کندن مو
  • 4 نوامبر 2018
  • 391 بازدید
  • بدون نظر

روش درمان وسواس کندن مو

کاهش حجم مو ها همیشه به علت مشکلات ژنتیکی و ارثی نیست بلکه در بسیاری از موارد این بیماران خواهند بود که باعث کاهش حجم موها و ابتلا به کچلی و طاسی می شوند که در این موارد می توان جلوی ریزش مو را گرفت به همین دلیل باید حتما با رعایت نکاتی که وجود دارد از افزایش ریزش مو جلوگیری به عمل آورد. از میان عوامل مختلف که باعث ریزش مو می شوند میتوان به وسواس کندن موها پرداخت به همین دلیل در ادامه به روش درمان وسواس کندن مو و علت آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

اختلال یا وسواس کندن موها

همانطور که اشاره کردیم اختلال کندن موها یا تریکوتیلومانیا مشکلی است که باعث می شود فرد با دستان خود باعث ریزش مو و ضعیف شدن فولیکول های مو سر شود به همین دلیل افرادی که دچار این بیماری می شوند باید به فکر درمان وسواس کندن مو باشند در غیر اینصورت مشکلات روحی زیادی به دنبال آن به وجود خواهد آمد و حتی در مواردی فرد دچار کچلی و طاسی خواهد شد.

درمان وسواس کندن مو

ترمیم مو

معمولا بسیاری از افراد بدون این که خودشان متوجه شوند به کندن موها می پردازند. این کار معمولا در هنگام انجام دادن فعالیت های مختلف انجام می شود مثلا زمانی که فرد در حال تماشای تلویزیون و یا مطالعه است این کار را انجام می دهد. البته برخی از افراد زمانی که دچار احساسات منفی، استرس و یا اضطراب میشوند به کندن موها میپردازند و در بقیه مواقع این کار را انجام نمی دهند.

دلیل کندن مو چیست ؟

برخی افراد که دچار اختلال ریزش مو نیستند اما در بازه زمانی مشخصی موی سر آنها ریزش پیدا می کند که دلیل آن رفتار خود فرد می باشد، دلیل کندن مو توسط خودتان مشکلات روحی با استرس های ناشی از جریانات زندگی است که شما را به سمت ریزش موی سر سوق می دهد و با کندن موی سر به شما آرامش می دهد، این نوع کندن مو در طولانی مدت منجربه ریزش موی دائمی و از دست دادن تموم موی سر خواهد شد و عواقب ناخوشایندی دارد برای کنترل خود از رفتارهای عصبی نزد روان پزشکان رفته و درمان شود.

درمان وسواس کندن مو | درمان کندن مو | رفع مشکل کندن موی سر

درمان وسواس کندن مو

برای درمان وسواس کندن مو بهترین کاری که می توان انجام داد این است که با مشغول کردن دست ها به فعالیت دیگر از کندن موها جلوگیری به عمل آورد اما به طور کلی در صورتی که فرد قادر به رفع این مشکل نبود بهتر است حتما به پزشک مراجعه شود چون در برخی موارد درمان وسواس کندن مو کار چندان راحتی نخواهد بود و حتی باعث می شود فرد بیماری های روحی شدیدتری را تجربه کند.

در برخی موارد متخصصان با توجه به شرایط بیمار از داروهای ضد افسردگی برای رفع این اختلال استفاده خواهند کرد اما به طور کلی داروی تایید شده و قطعی برای رفع این مشکل وجود ندارد.

درمان وسواس کندن مو | درمان کندن مو | رفع مشکل کندن موی سر

عوارض وسواس کندن مو

درمان وسواس کندن مو در بسیاری از مواقع ضروری است چون این اختلال مشکلات زیادی برای بیماران به وجود می آورد. افرادی که دچار وسواس کندن مو یا تریکوتیلومانیا می شوند دچار کاهش اعتماد به نفس خواهند شد و در بسیاری از مواقع افسردگی، اضطراب یا اختلال وسواس اجباری را تجربه خواهند کرد.

عوارض کندن موی سفید

کندن موی سفید باعث افزایش آن نمی شود اما قطعا باعث تضعیف فولیکول ها خواهد شد و حتی ممکن است جای مویی که می کنید موی جدیدی رشد نکند که همین باعث می شود با کندن موهای سفید شاهد خالی شدن قسمتی از سر باشید به همین دلیل پیشنهاد می شود تا جایی که امکان دارد موهایتان را نکنید.

درمان وسواس کندن مو

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم