مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش مو در زمان شیردهی

درمان ریزش مو در زمان شیردهی
  • 4 سپتامبر 2018
  • 285 بازدید
  • بدون نظر

درمان ریزش مو در زمان شیردهی

زنان در دوران بارداری از موهایی پرپشت برخوردار خواهند بود و ریزش مو در آنها بسیار کم می شود که این مسئله به خاطر افزایش هورمون های زنانه در اثر بارداری است اما در دوران شیردهی به یکباره ریزش مو شدت می یابد و فرد دچار نگرانی شدیدی می گردد که درمان سریع آن کاشت مو میباشد ، از این رو ، در این مقاله ، به بررسی علت و درمان ریزش مو در زمان شیردهی پرداخته شده است.

علل ریزش مو در زمان شیردهی

دو الی ۴ ماه پس از زایمان ، ریزش شدید مو در زنان باردار شروع می شود که علت آن شروع فرآیند متعادل شدن هورمون در بدن زنان می باشد ، بدین ترتیب موهایی که در دوران بارداری به واسطه ی افزایش سطح هورمون های زنانه ریزش نکرده و در فاز رشد هستند ، وارد فاز استراحت شده و ریزش خواهند کرد که معمولا چند ماه تا یکسال ریزش مو در دوران شیردهی ادامه خواهد داشت اما کم کم موها به حالت عادی بازخواهند گشت.

درمان ریزش مو در زمان شیردهی

ریزش مو در زمان شیردهی

ریزش مو ارتباطی به دوران شیردهی ندارد ، بلکه مربوط به افزایش سطح هورمون های زنانه در بدن مادر می باشد ، حتی زنانی که شیر به نوزاد خود نمی دهند و یا دچار سقط جنین شده اند ، نیز ریزش مویی برابر با زنان شیرده دارند.

درمان ریزش مو در زمان شیردهی

جهت درمان ریزش مو در زمان شیردهی به هیچ گونه اقدامی نیاز نیست بلکه به مرور زمان با متعادل شدن سطح هورمون های بدن ، فرآیند رشد و ریزش موها به حالت عادی باز خواهد گشت.

درمان ریزش مو در زمان شیردهی

توصیه هایی برای ریزش مو در زمان شیردهی

  • چنانچه پس از یکسال از زایمان همچنان ریزش مو در فرد زیاد باشد، با مراجعه به پزشک متخصص باید علل احتمالی ریزش مو در فرد مورد بررسی قرار گیرد .
  • اصول تغذیه ی سالم در مادران شیرده باید رعایت گردد.
  • نیازی به مصرف محلول های ضد ریزش مو در دوران شیردهی نیست.
  • چنانچه فرد در دوران شیردهی رژیم های لاغری سریع و شدیدی بگیرد ، ریزش مو در فرد افزایش خواهد یافت.

منبع : کلینیک کاشت مو و پیوند مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم