مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش موی ژنتیک در زنان

درمان ریزش موی ژنتیک
  • 12 سپتامبر 2018
  • 764 بازدید
  • بدون نظر

درمان ریزش موی ژنتیک در زنان

ریزش موی ژنتیک یکی از مهم ترین و تاثیر گذارترین عوامل ریزش مو در افراد مختلف می باشد و افرادی که از نظر ژنتیک مستعد ریزش مو هستند بیشتر از دیگران در معرض ریزش موی بدون بازگشت و طاسی خواهند بود اما درمان ریزش موی ژنتیک در زنان با چه روش هایی ممکن می گردد.

ریزش موی ژنتیک

ریزش موی ژنتیک یکی از مهم ترین دلایل ریزش مو در بین مردم جهان می باشد که این نوع الگوی ریزش در مردان بیشتر از زنان اتفاق می افتد و از پدر و مادر به فرزندان منتقل می گردد.

درمان ریزش موی ژنتیک

دلایل ریزش موی ژنتیک

ریزش موی ژنتیک از ترکیبی عوامل ژنتیکی و هورمون ها ایجاد می گردد و در این افراد ژن های ریزش مو که به آنها ارث رسیده است باعث تغییر فولیکول های مو خواهد شد و به تدریج مو را ضعیف و باریک خواهد ساخت و در نهایت با تخریب کامل فولیکول مو دچار ریزش بدون بازگشت می گردد.

علائم ریزش موی ژنتیک

با تاثیر ژنتیک بر فولیکول ها مردان بیشتر و زودتر از زنان دچار ریزش موی بدون بازگشت می شوند و تحت تاثیر ژن ها موها به تدریج طی چند سال پس از باریک شدن و تغییر رنگ و نازک شدن در نهایت دچار ریزش می شوند بنابراین ریزش موی ژنتیکی ریزشی تدریجی و با مرور زمان خواهد بود.

درمان ریزش موی ژنتیک

درمان ریزش موی ژنتیک در زنان

ریزش موی ژنتیک گر چه در اغلب موارد به کاشت مو منجر می گردد و در زنان چندان شایع نمی باشد اما با درمان ریزش موی ژنیک به موقع و استفاده از محلول ماینوکسیدیل، قرص فیناستراید و روش های تقویت مو چون لیزر درمانی، ویتامین درمانی ، پی آر پی و مزوتراپی تا حدی می توان این نوع ریزش مو را کنترل و از پیشروی ان جلوگیری نمود .

نقش تغذیه در ریزش موی ژنتیک

دریافت منابع غذایی سرشار از مواد ضروری بدن جهت حفظ سلامت فولیکول های مو با تغذیه مناسب در افرادی که مستعد ریزش موی ژنتیک هستند ریزش مو در این افراد را به تاخیر خواهد انداخت و میزان ریزش مو در این افراد را کاهش خواهد داد بنابراین مصرف منابع غنی از ویتامین های گروه B و C و E که در سبزیجات ، غلات و حبوبات یافت می شوند، پروتئین، کلسیم در لبنیات و تخم مرغ و ماهی و میوه ها به این افراد در کنترل ریزش موی خود کمک می نماید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم