مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش موی فرق سر چگونه است ؟

درمان ریزش موی فرق سر
  • 13 اکتبر 2018
  • 3168 بازدید
  • بدون نظر

درمان ریزش موی فرق سر چگونه است ؟

ریزش مو در ناحیه فرق سر الگویی از ریزش موی ارثی است که معمولا در بین زنان دیده می شود و در مواقعی که ریزش مو خیلی پیشرفته شود چنین چیزی اتفاق می افتد. درمان ریزش موی فرق سر چنانچه ناشی از مسائل ارثی باشد قدری مشکل است اما به هر حال روش های درمانی مختلفی برای کنترل و بهبود آن وجود دارد.

الگوی ریزش موی زنانه

در ریزش موی زنانه طول فاز رشد مو کاهش می یابد و سرعت رشد موها کمتر می شود. فولیکول های موی سر به مرور زمان کوچک گردیده و موجب نازک و ضعیف شدن موها می شوند و کم کم ریزش مو شدت می یابد. الگوی ریزش موی زنانه با الگوی ریزش موی مردانه متفاوت است. در زنان معمولا نازکی و ریزش مو در تمام سر اتفاق می افتد و معمولا این پدیده در فرق سر با شدت بیشتری اتفاق می افتد و چنانچه این ریزش مو کنترل نشود موجب نمایان شدن پوست فرق سر می شود.

درمان ریزش موی فرق سر

روش های دارویی درمان ریزش موی فرق سر زنان

در حال حاضر درمان قطعی برای درمان ریزش موی فرق سر که ناشی از ریزش موی زنانه باشد وجود ندارد اما یک سری روش های درمانی می توانند این وضعیت را تا حدودی کنترل کنند. ماینوکسیدیل یکی از داروهای موضعی ضد ریزش مو است که برای رفع این گونه ریزش مو نیز کارایی دارد و حتی در مواردی موجب رویش مجدد موها می شود. اسپیرونولاکتون داروی دیگری است که گاهی اوقات پزشکان از آن برای درمان ریزش مو زنانه استفاده می کنند.
مصرف ویتامین ها و مواد معدنی هم می تواند در رفع ریزش مو موثر باشد. تجویز مکمل هایی نظیر آهن، اسید فولیک، بیوتین و اسید های چرب امگا ۳ و امگا۶ برای کمک به تقویت موها نیز رایج است.

درمان ریزش موی فرق سر

دیگر روش های درمان ریزش موی فرق سر

در بسیاری از موارد زنان کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی نیستند و نمی توانند از این روش برای رفع ریزش مو در ناحیه فرق سر استفاده کنند اما روش های دیگری که موجب تقویت فولیکول های مو می شود مانند لیزر تراپی، میکرونیدلینگ، پی آر پی مو و … می توانند ریزش موی فرق سر را رفع کنند؛ البته به شرطی که هنوز فولیکول های مو نواحی که موها ریخته شده اند، هنوز از بین نرفته باشند.

چنانچه ریزش مو قدیمی باشد و فولیکول های مو از بین رفته باشند با تغییر استایل موها، استفاده از پروتز های مو و یا پودرهای مخصوصی که کم پشتی مو را برطرف می کنند می توان ریزش مو و طاسی فرق سر را پوشش داد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم