مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان ریزش غیر طبیعی مو هنگام شستشو

درمان ریزش غیر طبیعی مو
  • 15 اکتبر 2018
  • 450 بازدید
  • بدون نظر

درمان ریزش غیر طبیعی مو هنگام شستشو

ریخته شدن تعداد محدودی تار مو به صورت روزانه طبیعی است و ممکن است حمام رفتن و شستشوی سر باعث شود این ریزش مو حتی قدری بیشتر از روزهایی که موها شسته نمی شوند، باشد. افزایش ناچیز ریزش مو در حمام امری طبیعی محسوب می شود با این حال گاهی اوقات ما با انجام عادت های غلطی حین حمام کردن موجب ریزش غیر طبیعی و شدید موهای سرمان می شویم. خوشبختانه راهکارهایی برای درمان ریزش غیر طبیعی مو ها هنگام شستشو و حمام کردن وجود دارد.

درمان ریزش غیر طبیعی مو

چنانچه شما نیز احساس می کنید هنگام حمام رفتن ریزش موهایتان به مقدار قابل توجهی افزایش پیدا می کند باید به عادت هایی که برای شستشوی موها انجام می دهید فکر کنید. گاهی اوقات تکرار یک سری عادات غلط موجب صدمه به موها و ریخته شدنشان می شود. برای رفع ریزش موی غیر طبیعی باید عادت های غلط کنار گذاشته شوند و مراقبت بیشتری از موها صورت گیرد.

درمان ریزش غیر طبیعی مو

شستشوی مناسب مو

شستشوی موهای نامرتب و گره خورده دشوار است و ممکن است موجب شکستن یا کشش بیش از اندازه ی موها طی پروسه ی شستشو گردد. بنابراین قبل از اینکه به حمام بروید موهای خود را شانه کنید تا شستشو آسان تر و ریزش مو کمتر گردد.

پرهیز از شستشو با آب داغ

برخی از افراد این تصور را دارند که چنانچه سر خود را با آب داغ شستشو دهند، موها و پوست سرشان تمیز تر خواهد شد. این کار عواقب بدی از جمله سوختگی پوست سر و آسیب ساقه ی مو دارد و حتی فولیکول های مو را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان ریزش غیر طبیعی مو

استفاده از شامپوی مناسب

استفاده از شامپوهای متناسب با جنس مو و پوست سر موجب می شود که موها و پوست سر از مواردی نظیر خشکی و اگزما و یا چربی بیش از اندازه در امان باشند و به این ترتیب رشد موها دچار اختلال نمی شود.

مصرف نرم کننده ها

موهایی که رطوبت خود را از دست داده و بیش از اندازه خشک می شوند، بسیار آسیب پذیر هستند و دچار شکست می شوند؛ شکست مو نیز باعث ریزش مو از ساقه می شود. بنابراین برای درمان ریزش غیر طبیعی موها از ساقه بهتر است در مرحله پایانی شستشوی سر، از نرم کننده های با خاصیت مرطوب کنندگی یا آبرسانی استفاده کنید تا موهای شما رطوبت کافی داشته باشند و از عوارض ناشی از خشکی در امان بمانند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم