مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان دوره ای ریزش مو با PRP

درمان دوره ای ریزش مو با PRP
  • 18 نوامبر 2018
  • 440 بازدید
  • بدون نظر

درمان دوره ای ریزش مو با PRP

یکی از شایع ترین انوع ریزش مو که افراد زیای در سرتاسر دنیا به آن دچار هستند، ریزش موی آندروژنیک یا ارثی است. این نوع ریزش مو درمان قطعی و دائمی ندارد و به جز کاشت موی طبیعی، سایردرمان هایی که تا کنون برای رفع و کنترل این نوع ریزش مو پیشنهاد شده اند، درمان های موقتی هستند. درمان دوره ای ریزش مو با prp نمونه ای از این نوع درمان ها است. در ادامه با این روش درمانی بیشتر آشنا می شویم.

درمان دوره ای ریزش مو با prp

در این روش ماده ی prp که در حقیقت پلاسمای غنی از پلاکت است و از خون خود بیمار تهیه می شود، با کمک سوزن های ظریفی به صورت سطحی به پوست سر تزریق می شود. فاکتورهای رشدی که در ماده ی prp وجود دارند، به بازسازی و ترمیم فولیکول های مو که در اثر جذب هورمون دی هیدروتسوتسترون کوچک و ضعیف شده اند، کمک می نماید و همچنین موجب بهبود جریان خون پوست سر و تغذیه ی بهتر فولیکول ها مو می شود.

درمان دوره ای ریزش مو با PRP

در چنین شرایطی فولیکول ها عملکرد بهتری دارند و موهای سالم تر و قوی تری تولید می کنند، در برخی موارد نیز فولیکول هایی که به دلیل ضعف و آسیب دیدگی شدید از کار افتاده بودند، مجددا فعال شده و مو تولید می کنند و به این ترتیب شاهد رویش دوباره ی موهای ریخته شده نیز خواهیم بود.

prp درمانی برای ریزش مو

تزریق prp به سر جهت تقویت موها و جلوگیری از ریزش موی ارثی نمی تواند عوامل ایجاد کننده ی ریزش مو را به طور قطعی برطرف کند، چرا که موهایی که به صورت ارثی دچار ریزش می شوند در حقیقت به صورت ژنتیکی دارای گیرنده های هورمونی هستند و ماده ی prp روی این مسئله تاثیری ندارد. درمان دوره ای ریزش مو با prp همانگونه که از نامش پیداست اثرات موقتی دارد و برای تثبیت وضعیت موها نیاز است که تزریق ها به صورت دوره ای ادامه پیدا کنند.

درمان دوره ای ریزش مو با PRP

مزایای درمان دوره ای ریزش مو با prp

  • روشی ساده ، کم تهاجمی و سرپایی است.
  • عوارض بسیار کم و ناچیزی دارد.
  • از آن جایی که ماده ی prp از خون خود فرد گرفته می شود، واکنش و آلرژی ایجاد نمی کند.
  • نتیجه ی حاصل از این روش طبیعی است.
  • همزمان با سایر درمان ها و روش های رفع ریزش مو می تواند انجام شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم