مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان خالی شدن موی جلوی سر

درمان خالی شدن موی جلوی سر
  • 9 سپتامبر 2018
  • 1884 بازدید
  • بدون نظر

درمان خالی شدن موی جلوی سر

ریزش مو در افراد مختلف با الگوهای خاصی انجام می شود که نشان دهنده ی عامل ایجاد کننده ی ریزش مو می باشد که با توجه به علائم ریزش مو در فرد ، پس از تشخیص صحیح ، درمان مورد نیاز تجویز خواهد شد ، در همین راستا در این مقاله ، درمان خالی شدن موی جلوی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت خالی شدن موی جلوی سر

در مردان به طور معمول عوامل تخریب کننده ی مو که سبب ریزش مو در فرد می گردد ، موی جلوی سر را دستخوش تغییر می کند و با عقب نشینی خط رویش جلوی مو ، به خوبی عارضه ی ریزش مو در فرد مشهود می باشد ، در ریزش موی ارثی مردان با خالی شدن موی جلوی سر ، الگوی ریزش مو به شکل M شکل خواهد بود.

درمان خالی شدن موی جلوی سر

درمان خالی شدن موی جلوی سر

معمولا به منظور درمان عارضه ی خالی شدن موی جلوی سر ، پزشک متخصص پوست محلول های موضعی و یا داروهای خوراکی ضد ریزش مو را تجویز خواهد کرد ، به کمک این دو درمان ، عارضه ی خالی شدن جلوی سر متوقف می گردد و ممکن است موهای ریزش کرده ، مجددا رشد نمایند ، اما اگر فرد به قطع این نوع درمان اقدام کند ، عارضه ی ریزش مو مجددا بازخواهد گشت.

با این حال تشخیص علت خالی شدن جلوی سر ، ممکن است عامل دیگری نیز باشد ، لذا اینکه چه درمان تجویز خواهد شد ، بستگی به نظر پزشک معالج خواهد داشت.

درمان خالی شدن موی جلوی سر

جلوگیری از عارضه ی ریزش موی سر

به دلیل دخیل بودن عوامل مختلف در ریزش موی فرد ، نمی توان از درمان خالی شدن موی جلوی سر با دارو و یا روش خاصی جلوگیری کرد ، زیرا به عنوان مثال ، در ریزش موی ارثی عامل ژنتیک سبب ریزش مو در فرد می شود و با وجود داشتن ژن ریزش مو در فرد ، نمی توان عملکرد پیشگیرانه ی خاصی انجام داد ، فقط در صورت بروز آن می توان با مراجعه به پزشک متخصص تا حدودی از مقدار آن کاهش داد.

اقدام لازم پس از ریزش موی جلوی سر

در صورت مشاهده ی هر گونه ریزش مو که سبب تنک شدن موی جلوی سر شده است ، باید حتما به پزشک متخصص پوست و کاشت مو مراجعه کرد زیرا ریزش نرمال مو ، سبب کم پشت شدن موها نخواهد شد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم