مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

درمان آلوپسی یا آلوپشی

درمان آلوپسی
  • 3 نوامبر 2018
  • 1213 بازدید
  • بدون نظر

درمان آلوپسی یا آلوپشی

متاسفانه در حال حاضر بیماری های زیادی وجود دارند که ابتلا به آن ها باعث ریزش موی کف سر و کچلی میشود. از میان بیماری هایی که وجود دارد بیماری آلوپسی یکی از رایج ترین بیماری هایی است که ممکن است در سنین مختلف برای بیماران به وجود آید به همین دلیل لازم است اگاهی افراد در مورد این بیماری افزایش پیدا کند تا بتوان با استفاده از بهترین روش به درمان آلوپسی پرداخت. متاسفانه به علت اینکه بسیاری از افراد با این بیماری آشنایی ندارند با مشاهده ی آن در اطراف دیگر نگران انتقال آن خواهند بود.

بیماری آلوپسی یا آلوپشی

بیماری آلوپسی یا آلوپشی از بیماری هایی است که ابتلا به آن مشکلات زیادی برای فرد به وجود خواهد آورد و باعث ریزش مو در نقاط مختلف بدن خواهد شد. یکی از تفاوت های اصلی این بیماری با سایر بیماری های ریزش مو این است که در اکثر موارد افرادی که دچار آن میشوند شاهد ریزش مو در نقاط مختلف بدن خواهند بود به همین دلیل میتوان به راحتی از روی علائمی که دارد آن را تشخیص داد.

درمان آلوپسی

البته علاوه بر این، بیماری آلوپسی باعث تغییر رنگ در قسمت هایی که موها دچار ریزش شده اند نیز خواهد شد. بیماری آلوپسی مسری نیست به همین دلیل نباید از انتقال آن توسط افرادی که به این بیماری مبتلا میشوند نگران بود. درمان آلوپسی در اکثر موارد کار سختی خواهد بود اما امروزه روش هایی وجود دارد که میتوان با استفاده از آن به نتیجه رسید.

روش درمان آلوپسی

برای درمان آلوپسی روش های مختلفی وجود دارد اما متاسفانه اکثر روش ها نتایج قطعی به دنبال نخواهند داشت به همین دلیل افرادی که دچار این نوع ریزش مو میشوند بهترین کاری که می توانند انجام دهند این است که صبر کنند چون در برخی موارد بیماری به صورت خود به خود رفع خواهد شد. البته با استفاده از روش های ترمیم مو هم میتوان شاهد رفع موقت این بیماری بود.

بطور کلی برای درمان آلوپسی میتوان از کرم کورتیزون استفاده کرد. مالیدن این کرم در نقاطی که دچار کچلی شده در برخی موارد باعث رشد موهای جدید خواهد شد. علاوه بر این آنترالین هم در برخی موارد نتیجه بخش خواهد بود.

درمان آلوپسی

پیشگیری از آلوپسی

متاسفانه روشی مناسب برای پیشگیری از بیماری آلوپسی وجود ندارد و حتی دلیل دقیق بروز این بیماری هم مشخص نشده است به همین دلیل بهترین کاری که میتوان انجام داد این است که در زمان وقوع این بیماری از روش های موقت برای درمان آلوپسی اشاره کرد. روش ترمیم مو روشی است که میتوان با استفاده از آن موقتا به نتایج قابل قبول دست یافت.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم