مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

دارو های بعد از کاشت مو چیست ؟

دارو های بعد از کاشت مو
  • 1 اکتبر 2018
  • 1738 بازدید
  • بدون نظر

دارو های بعد از کاشت مو چیست ؟

همان گونه که متخصص پوست و مو هنگام شروع ریزش مو در افراد جهت کنترل ریزش و رویش مجدد موها دارو هایی را برای بیماران تجویز می نماید به همان نسبت پس از کاشت مو جهت تقویت موهای کاشته شده و جلوگیری از ریزش آنها مکمل ها و داروها و محلول های موضعی مختلفی را تجویز خواهد نمود تا موها در شرایط بهتری قرار بگیرند و نه تنها دچار ریزش نشوند بلکه با تکمیل چرخه رشد خود در کوتاه ترین زمان به رشدی ایده آل برسند اما دارو های بعد از کاشت مو چیست ؟

دارو های بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو حداکثر تا چندین هفته باید فرد داروهایی را که پزشک تجویز نموده مصرف نماید تا ضمن بهبود زخم های وی با تقویت فولیکول موهای کاشته شده بهترین شرایط ممکن برای رشد موها فراهم گردد که این داروها شامل آنتی بیوتیک ها، مسکن، مکمل های ویتامینی و محلول های موضعی هستند.

دارو های بعد از کاشت مو

انواع دارو های بعد از کاشت مو

– مسکن ها: که جهت کاهش درد بیمار تجویز می شوند.
– آنتی بیوتیک ها: این داروها جهت پیشگیری از عفونت احتمالی در فولیکول های مو توسط جراح تجویز خواهند شد.
– مکمل های ویتامینی: شامل انواع ویتامین های خوراکی مانند C و E و گروه B هستند که جهت تسریع در ترمیم زخم ها و بهبود رویش گرافت های موهای پیوند زده شده تجویز می گردند.

قرص بعد از کاشت مو

یکی از موثرترین قرص هایی که پس از کاشت مو جهت جلوگیری از ریزش موها و ایجاد تعادل هورمونی در بدن بیمار توسط متخصص تجویز می گردد فیناستراید می باشد که این قرص تاثیر مناسبی بر عدم تخریب فولیکول موهای کاشته شده و عدم ریزش آنها خواهد داشت که بیمار باید این قرص را به صورت روزانه و با دوز ۱ میلی گرم مصرف نماید و این قرص مانع از تبدیل تستوسترون به دی هیدروتستون که عامل ریزش مو می باشد خواهد شد.

دارو های بعد از کاشت مو

محلول موضعی بعد از کاشت مو

یکی از محلول های پر کاربرد پس از کاشت مو محلول موضعی ماینوکسیدیل می باشد که نوع ۲ درصد آن برای خانم ها و ۵ درصد آن برای آقایان به صورت محلول و یا فوم پس از کاشت مو باید مورد استفاده قرار بگیرد و این محلول با گشاد کردن عروقی خونی پوست موجب می گردد فولیکول موهای کاشته شده بهتر تغذیه شوند و دچار ریزش و تخریب نشوند.

نقش تغذیه بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو بیمار باید با مصرف پروتئین کافی، امگا ۳، کلسیم و انواع ویتامین ها که در رژیم متعادل غذایی خود قرار می دهد مانند گوشت ، ماهی، لبنیات، جوانه غلات، سبزیجات و میوه های تازه و آب به اندازه کافی به تغذیه مناسب فولیکول موهای کاشته شده کمک نماید.

پس از کاشت مو با توجه به وضعیت بیمار متخصص از انواع داروهای ضد قارچ و ضد مالاریا جهت کاهش التهابات پوستی سر بیمار استفاده می نماید تا عوامل عفونی در پوست سر موجب نشوند فولیکول های موهای کاشته شده دچار هجوم سیستم ایمنی شوند و در نتیجه در سلامت کامل به رشد خود ادامه دهند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

Rate this post
Rate this post
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم