مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو چیست ؟

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو
  • 2 اکتبر 2018
  • 1644 بازدید
  • بدون نظر

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو چیست ؟

پس از کاشت مو به مدت چندین هفته بیمار باید داروهای تقویتی بعد از کاشت مو و انواع مسکن ها را مصرف نماید تا ضمن تقویت موها درد ناشی از جراحی را خود کاهش دهد.

داروهای تجویزی متخصص بعد از کاشت مو

پس از کاشت مو متخصص داروهایی شامل چهار گروه ؛

  1. آنتی بیوتیک ها جهت کاهش خطر ابتلای فولیکول های مو به عفونت
  2. مسکن ها جهت کاهش درد بیمار
  3. سرم های نمکی جهت شستشوی اولیه پوست سر و فولیکول های مو
  4. مکمل های ویتامینی جهت تقویت فولیکول های مو را برای بیمار تجویز خواهد کرد

پس از کاشت مو مصرف مکمل های ویتامینی مانند C و B برای بیمار توسط متخصص تجویز می گردد تا هم در روند بهبود زخم ها تسریع ایجاد شود و همچنین رویش گرافت های مو با گذشت زمان کمتری امکان پذیر گردد.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

مصرف روزانه قرص فیناستراید پس از کاشت مو با دوز ۱ میلی گرم باعث می گردد از ریزش موهای کاشته شده جلوگیری شود و این قرص در فولیکول های مو از تبدیل هورمون تستوسترون به دی هیدروتستون که عامل ریزش موها می باشد جلوگیری می کند همچنین مصرف محلول ماینوکسیدیل به طور موضعی پس از کاشت مو موجب گشاد شدن عروق خونی پوست می گردد و از این طریق فولیکول های مو بهتر تغذیه خواهند شد و نه تنها ریزشی نخواهند داشت بلکه سرعت رشد آنها نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

درمان های تخصصی پس از کاشت مو

با استفاده از برخی درمان های تخصصی تحت نظارت متخصص مانند پی آر پی و تزریق پلاسمای غنی شده از پلاکت، مزوتراپی و لیزر درمانی در صورت لازم می توان به تقویت فولیکول موهای کاشته شده پرداخت و مانع از ریزش آنها و بلند شدن طول دوره استراحت آنها شد.

داروهای تقویتی بعد از کاشت مو

مصرف قرص فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل تا میزان ۸۰ درصد باعث کاهش خطر ریزش موهای کاشته شده می گردد و با استفاده از این داروها در کنار استفاده از مکمل های ویتامینی بستری بسیار مناسب جهت رشد گرافت های مو فراهم خواهد شد و موها پس از ریزش اولیه با سرعت بالایی دوره استراحت خود را طی می نمایند و به رشد دائمی خواهند رسید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم