مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خطرناک ترین نوع ریزش مو در خانم ها

خطرناک ترین نوع ریزش مو
  • 10 نوامبر 2018
  • 499 بازدید
  • بدون نظر

خطرناک ترین نوع ریزش مو در خانم ها

ریزش مو در خانم ها علل گوناگونی دارد. برخی از انواع ریزش مو ناشی از استرس های فیزیکی و جسمی هستند مانند علت ریزش موی پس از زایمان که وقوع آن دور از انتظار نیست و معمولا پس از گذشت مدتی متوقف می شود. اما گروه دیگری از ریزش موها می توانند نشانه ی بیماری های جدی باشند و بنابراین این گونه ریزش موها خطرناک ترین نوع ریزش مو خانم ها محسوب می شوند.

چه زمانی ریزش موی خانم ها طبیعی است؟

به طور معمول هر فردی به صورت روزانه حدود ۵۰ الی ۱۰۰ تار مو از دست می دهد که با توجه به تعداد بسیار زیاد تارموهای موجود در سر این ریزش موی روزانه تاثیری در ظاهر موهای افراد ندارد و همه ی افراد آن را تجربه می کنند.

خطرناک ترین نوع ریزش مو

ریزش موهایی که خطرناک نیستند

برخی از نواع ریزش مو که برای خانم ها اتفاق می افتد ممکن است حالت ریزش موی طبیعی و روزانه را نداشته باشند اما بروز آن ها نشانه ی مسئله ی جدی و خطرناکی نیست. ریزش موی ارثی ، ریزش موی پس از یائسگی، ریزش موی پس از زایمان نمونه هایی از وضعیت های ریزش موی زنان هستند که خطر خاصی برای سلامتی فرد ندارند و جزئی از روند زندگی محسوب می شوند.

البته این چنین مواردی نیز برای بسیاری از زنان می تواند مشکلات روحی و عاطفی ایجاد کند که خوشبختانه یک سری روش های درمانی برای رفع یا کنترل آن ها وجود دارد.

خطرناک ترین نوع ریزش مو

خطرناک ترین نوع ریزش مو خانم ها

همه ی ریزش موهایی که نشانه ی بیماری های جدی مانند فقرآهن، کم کاری تیروئید، سندرم تخمدان پلی کیستیک، دیابت، بیماری های خود ایمنی جدی و … باشند را می توان جز خطرناک ترین انواع ریزش مو درخانم ها در نظر گرفت. هر کدام از بیماری های نام برد شده چنانچه دست کم گرفته شوند و به نشانه های آنها که ریزش مو هم یکی از نشانه هایشان هست، توجهی نشود می توانند موجب شدت گرفتن بیماری و ایجاد خطرات جدی برای سلامتی خانم ها شوند.

خطرناک ترین نوع ریزش مو

نشانه های خطرناک ترین نوع ریزش مو

ریزش موهایی که خطرناک محسوب می شوند و نشانه ی بیماری خاصی می توانند باشند، ممکن همراه آن ها یک سری دیگر از علائم بیماری، خود را نشان دهد. در صورت بروز هر گونه ریزش موی غیر طبیعی همراه با مواردی از قبیل به هم خوردن چرخه ی قاعدگی، احساس ضعف عمومی در بدن، افزایش بی دلیل وزن و … به این مسئله فکر کنید که شاید ریزش موی شما جز خطرناک ترین نوع ریزش موها باشد و بایستی حتما به پزشک مراجعه نموده تا از وضعیت سلامتی خود مطلع شوید.

خطرناک ترین نوع ریزش مو | ریزش موی خطرناک | انواع ریزش موی زنان

انواع ریزش مو

ریزش موی آره آتا : ریزش موها به شکل سکه است
ریزش موی توتالیس : موهای کل ناحیه ی سر ریزش می کند
ریزش موی یونیورسالیس : موهای کل سر و بدن ریزش می کند

ریزش موی یونیورسالیس

نادرترین نوع بیماری یونیورسالیس است که سبب ریزش موهای تمام ناحیه ی سر و کل بدن می شود به طوری كه حتی يک مو نيز در بدن باقی نخواهد ماند. این بیمار در ظاهر فرد حس بدی ایجاد می کند نه تنها در ظاهر بلکه بیماری روحی بدی نیز برای فرد به همراه دارد بطوری که از حضور در اجتماع دوری می کند و تا برطرف نشدن بیماری گوشه گیر می شود. اکثر افراد برای درمان این نوع آلوپسی روی به استفاده از پروتز مو یا کلاه گیس می آورند که ظاهری مصنوعی به فرد می دهد.

خطرناک ترین نوع ریزش مو | ریزش موی خطرناک | انواع ریزش موی زنان

عارضه ی یونیورسالیس درمان قطعی در هیچ کجای دنیا ندارد، بلکه تنها می توان این عارضه را به کمک نور درمانی به طور موقت برطرف کرد ، اثر بخشی نور درمانی در ریزش موی یونیورسالیس به صورت موقت بوده و با قطع نوردرمانی ، موها با احتمال زیاد مجددا ریزش خواهند کرد، لذا جهت حفظ موهای رشد کرده ، درمان طولانی مدت با نوردرمانی لازم است که باعث پیشرفت در طول درمان خواهد شد تا بهبود یافتن درمان قطعی تر شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم