مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خشک کردن و حالت دادن مو پس از استحمام

خشک کردن و حالت دادن مو
  • 3 نوامبر 2018
  • 417 بازدید
  • بدون نظر

خشک کردن و حالت دادن مو پس از استحمام

برای این که مو ها زیبا به نظر برسند و حالت زیبایی داشته باشند باید با رعایت نکاتی که وجود دارد از آن ها مراقبت کرد در غیر اینصورت موها دچار آسیب های مختلف خواهند شد. خشک کردن و حالت دادن مو کاری است که شاید در ابتدا کار ساده ای به نظر برسد اما بهتر است بدانید در صورتی که اصول این کار رعایت نشود ممکن است به مو آسیب های زیادی وارد شود به همین دلیل باید در این مطلب تصمیم گرفته ایم به روش صحیح خشک کردن و حالت دادن مو بپردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

خشک کردن و حالت دادن مو

اهمیت خشک کردن و حالت دادن مو

بسیاری از افراد تصور می کنند روش خشک کردن و حالت دادن مو پس از استحمام هیچ اهمیتی ندارد به همین دلیل برای این کار از روش های غیر اصولی استفاده میکنند که همین باعث می شود موهایشان دچار مشکلات مختلف شود. متاسفانه یکی از کارهای غلطی که انجام می شود این است که موها پس از استحمام زمانی که خیس است شانه زده میشود که باعث کشیدگی موها و آسیب دیدن آنها میشود.

خشک کردن و حالت دادن مو

بهتر است بدانید خشک کردن یا حالت دادن مو در صورتی که به صورت صحیح انجام نشود در مواردی باعث ریزش مو هم خواهد شد چون فشاری که به ریشه ی مو وارد خواهد شد باعث تضعیف فولیکول ها میشود.

روش صحیح خشک کردن موها

برای خشک کردن و حالت دادن مو پیشنهاد می شود که تا جایی که ممکن است از سشوار استفاده نشود چون سشوار باعث وارد شدن آسیب های شدید به موها خواهد شد. افرادی که به صورت مکرر از سشوار استفاده میکنند موهایشان دچار نازکی، خشکی و شکنندگی خواهد شد و شفافیت موهایشان به مرور از بین خواهد رفت.

خشک کردن و حالت دادن مو

بهترین روش برای خشک کردن موها این است که از یک حوله ی مناسب استفاده کنید تا موهایتان به صورت طبیعی خشک شود. باید توجه داشته باشید که قرار دادن حوله بر روی سر کافی خواهد بود و لازم نیست حوله را روی موها بکشید چون این کار باعث وز شدن موها خواهد شد.

حالت دادن مو بعد از حمام

برای خشک کردن و حالت دادن مو بعد از حمام همانطور که گفتیم باید ابتدا از حوله برای خشک کردن مو استفاده شود. بعد از آن که حداقل ۸۰ درصد رطوبت موها از بین رفت باید کف دست ها را به چند قطره روغن نارگیل یا زیتون آغشته کنید و موهایتان را به آرامی حالت دهید. بعد از این کار میتوانید به شانه کردن موها بپردازید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم