مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

خارش سر بعد از کاشت مو

خارش سر بعد از کاشت مو | خارش کف سر بعد از کاشت مو | خارش موی کاشته شده
  • 18 فوریه 2019
  • 614 بازدید
  • بدون نظر

خارش سر بعد از کاشت مو

همانطور که در جریان هستید کاشت موی طبیعی یکی از پرطرفدارترین و موثرترین روش هایی است که افراد می توانند برای درمان ریزش موهای خود به سراغ آن بروند و همواره نتایج مطلوبی را دریافت نمایند. امروزه کاشت موی سر به روش های مختلفی انجام می شود که از شایع ترین و شاخص ترین آنها می توان به روش های Fit، Fut، Fue و Sut اشاره کرد. شاید این روش ها به طرق مختلفی انجام شود اما تمامی آنها نتیجه ای یکسان و همچنین عوارض و مراقبت هایی یکسان را به دنبال دارد و باید بدانید که یکی از بدترین عوارض آن خارش سر بعد از کاشت مو می باشد که معمولا دو الی سه روز بعد از عمل رخ می دهد که باید مقاومت زیادی در برابر آن صورت گیرد زیرا میتواند منجر به آسیب زدن گراف های کاشته شده شود.

خارش سر بعد از کاشت مو | خارش کف سر بعد از کاشت مو | خارش موی کاشته شده

دلیل خارش سر

وقتی افراد با خارش سر بعد از کاشت مو مواجه می شوند به پزشک مراجعه کرده و یکی از اولین سوالاتی که مطرح می کنند دلیل بروز این مشکل است. در واقع جواب پزشکان برای تمامی بیماران یکسان است. زیرا گرافی جدید وارد ناحیه پوست سر شده است و بخیه های موجود در آن ناحیه نیاز به ترمیم دارد و همین مسئله میتواند به شکل خارش خود را نشان دهد. خوشبختانه این خارش خیلی طولانی نبوده و پس از دو الی سه روز خنثی می شود تنها کاری که افراد باید انجام دهند مقاومت در برابر خاراندن سر است.

پوسته شدن سر بعد از کاشت مو

خارش سر بعد از کاشت مو

همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین و شایع ترین و مهم ترین عوارض کاشت مو، خارش سر بعد از کاشت مو می باشد. باید بدانید که نمی توان از بروز این مشکل جلوگیری کرد و تنها راهی که پیش روی بیماران قرار دارد مقاومت است. زیرا هر گونه آسیب به گرافت های کاشت شده در ناحیه ای که دچار ریزش مو شده است منجر به از بین رفتن تمام زحماتی است که شما و همچنین پزشکتان برای انجام عمل کشیده اید. از همین رو هنگامی که با خارش سر مواجه می شوید میتوانید فکر خود را مشغول انجام کار دیگری کرده تا فکر خاراندن از سرتان بیوفتد.

خارش سر بعد از کاشت مو | خارش کف سر بعد از کاشت مو | خارش موی کاشته شده

خارش موی سر کاشته شده

بسیاری از پزشکان بر این عقیده اند که یکی از مهمترین دلایلی که باعث بروز خارش سر بعد از کاشت مو می شود، گراف هایی است که بر روی سر در ناحیه ای که مو دچار ریزش شده قرار گرفته است. زیرا پوست در آن ناحیه اکنون در حساس ترین شرایط خود قرار دارد و هرگونه آسیب می تواند منجر به از بین رفتن گراف ها شود به همین منظور باید مراقبت های ویژه ای از آن به عمل آمده و از حمام کردن، خارش دادن و رفتن به استخر و شنا به شدت خودداری شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم