مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

برای جلوگیری از طاسی سر چه باید کرد ؟

  • 6 نوامبر 2018
  • 714 بازدید
  • بدون نظر

برای جلوگیری از طاسی سر چه باید کرد ؟

تقریبا نیمی از مردان با رسیدن به سن سی سالگی شروع به از دست دادن موهای خود می کنند. در این حالت خط رویش موها به مرور عقب تر می رود و نواحی کم مو و بدون موی سر گسترش می یابند. اگرچه اصلی ترین علت ریزش مو و طاسی وجود زمینه ی ارثی در افراد است و نمی توان از این بابت کار خاصی انجام داد، اما راه های برای جلوگیری از طاسی سر وجود دارد و با یک سری اقدامات می توان تا حدودی موهای سر را از خطر ریزش حفظ نمود.

فوم و لوسیون در جلوگیری از طاسی سر

داروی موضعی ضد ریزش موی ماینوکسیدیل یکی از موثر ترین داروها در جلوگیری از پیشرفت طاسی می باشد که در رویش مجدد موهای تازه ریخته شده هم موثر است. استفاده ی مرتب و روزانه از این داروی موضعی که امروزه به صورت لوسیون و فوم در دسترس است، می تواند موجب تقویت مو و بزرگ تر شدن فولیکول های ضعیف شده ی مو گردد و رشد موها را تحریک نماید. البته به خطر داشته باشید اثرات این دارو تا زمانی که مصرف آن ادامه داشته باشد، باقی خواهد ماند و با قطع مصرف ماینوکسیدیل، ریزش مو و طاسی مجددا بر می گردد.

قرص های ضد ریزش مو و طاسی

قرص های مختلف برای جلوگیری از طاسی سر وجود دارد. برخی از آن ها اثرات دارویی دارند و به تنظیم شدن سطح هورمون های مرتبط با طاسی کمک می کنند و برخی دیگر مکمل های تغذیه ای هستند ریزش موی ناشی از کمبود مواد مغذی در بدن را رفع می نماید. فیناستراید از جمله قرص هایی است که تجویز آن توسط پزشک برای مردان دچار ریزش مو و طاسی رایج است؛ البته به دلیل عوارض جانبی که این دارو می تواند داشته باشد، مصرف آن برای همه ی افراد مناسب نیست. قرص های مکملی همچون اکوفن، زینک پلاس، فرفولیک و … از جمله مکمل های متداول برای رفع ریزش مو هستند.

روش های طبیعی برای جلوگیری از طاسی سر

سبک زندگی مسئله ی مهمی است که می تواند حتی ریزش موهایی که جنبه ی ارثی دارند را به تعویق اندازد و یا اینکه روند این گونه ریزش موها را سریع تر نماید. داشتن تغذیه ی سالم، پرهیز از مصرف سیگار و الکل، حفاظت از موها در برابر تابش نور خورشید و دیگر مراقبت های ضروری برای سلامتی مو، روش های طبیعی هستند که می توانند در جلوگیری از ریزش مو و طاس شدن اثرات مثبتی داشته باشند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم