مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

  • 13 اکتبر 2018
  • 1083 بازدید
  • بدون نظر

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

کاشت مو روشی برای رفع ریزش مو و طاسی است که طی آن موها از نواحی دهنده ی مو به نواحی کم مو و بدون موی سر پیوند زده می شوند اما گاهی اوقات ممکن است طی این پروسه مشکلاتی برای ناحیه ی دهنده ی مو یا به عبارتی بانک مو ایجاد شود. در این مطلب به این موضوع می پردازیم که برای جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو می توان اقداماتی انجام داد یا خیر؟

ضعیف شدن بانک مو چگونه اتفاق می افتد ؟

آسیب رسیدن به بانک مو و ضعیف شدن آن طی پروسه ی کاشت مو ممکن است به دلایل مختلفی از جمله برداشت بی رویه فولیکول های مو از این ناحیه با متدهایی نظیر fit، ایجاد جراحت عمیق در اثر برداشت نواری غیر اصولی از این ناحیه و همچنین استفاده بی رویه و طولانی مدت از داوهای بی حسی موضعی اتفاق بیفتد.
ایجاد اسکار در ناحیه بانک مو، نازکی و ریزش موهای بانک مو از رایج ترین عوارضی هستند که ممکن است بانک مو پس از کاشت مو دچار آن ها شود. برخی مواقع بانک مو به قدری ضعیف می شود که تغییرات آن کاملا مشهود است و دیگر امکان برداشت مو از آن برای کاشت موهای احتمالی آینده وجود ندارد.

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

مهمترین کاری که برای جلوگیری از آسیب دیدن و ضعیف شدن بانک مو می توان انجام داد، کاشت موی حرفه ای و اصولی است که این کار فقط به دست پزشکان ماهر و باتجربه در رمینه ی کاشت مو قابل انجام است. پزشکان با تجربه قبل از براشت از ناحیه ی بانک مو این ناحیه را از نظر تراکم مو، میزان گرافت های موی قابل برداشت، وضعیت ارتجاعی پوست و .. بررسی می کنند تا با بهترین شیوه ی ممکن که کمترین آسیب را به بانک مو وارد می کند، برداشت مو را انجام دهند و در مواقعی که برداشت مو موجب آسیب جدی به بانک مو می شود روش های جایگزین کاشت مو را برای رفع ریزش مو و طاسی توصیه نمایند.

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

جلوگیری از ضعیف شدن بانک مو

آیا موهای بانک مو دوباره رشد می کنند ؟

این امکان وجود ندارد که در جاهایی که فولیکول های مو برداشته می شوند، مجددا مو رشد نماید. اما در مواقعی که سایر موهای ناحیه ی بانک مو در اثر شوک های فیزیکی و شیمیایی دچار ریزش شوند، معمولا ریزش مو موقتی خواهد بود و پس از گذشت چند ماه این موها مجددا رشد می کنند. گاهی اوقات ممکن است پزشک کاشت مو برای تسریع رویش موهای ریخته شده از ناحیه بانک مو روش های تقویت مو نظیر prp مو را توصیه نماید. این روش می تواند برای تقویت موهای ناحیه ی بانک مو اثرات مفیدی داشته باشد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم