مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

جدیدترین روش درمان طاسی سر

جدیدترین روش درمان طاسی سر
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۷
  • 340 بازدید
  • بدون نظر

جدیدترین روش درمان طاسی سر

هنگامی که فرد به طاسی دچار می شود ، در صورت داشتن بانک موی قوی و مناسب می تواند در نواحی طاس سر ، به کاشت فولیکول زنده و طبیعی مو اقدام کند ، اما افراد بسیاری فاقد بانک موی کافی هستند ، از سوی دیگر کاشت مو عمل پرهزینه می باشد ، در همین راستا در این مقاله ، جدیدترین روش درمان طاسی سر مورد بررسی قرار گرفته شده است.

جدیدترین روش درمان طاسی سر

استفاده از سلول های بنیادی جهت رشد مجدد موها در نواحی طاس سر ، جدیدترین درمان طاسی سر محسوب می شود که در حال حاضر در مرحله ی آزمایشگاهی و بر روی موش انجام شده و هنوز به مرحله ی اجرایی بر روی انسان نرسیده است.

جدیدترین روش درمان طاسی سر

عملکرد سلول های بنیادی جهت درمان طاسی

به کمک خاصیت سلول های بنیادی می توان سلول های فولیکول ساز مو تولید کرد ، بدین ترتیب با تزریق به ناحیه ی طاس ، موها مجددا رشد خواهند کرد و دیگر به عمل کاشت مو نیز نیازی خواهد بود.

سلول های بنیادی می توانند سلول های پوستی و فولیکولی مو را تولید کنند و سبب رشد مجدد موهای ریزش کرده ، شوند ، زیرا این سلول ها با امکان تبدیل به سلول های مختلف ، قابلیت ترمیم و تولید بافت های آسیب دیده نواحی مختلف بدن را دارند.

جدیدترین روش درمان طاسی سر

جدیدترین روش درمان طاسی سر

مشکل سلول های بنیادی جهت درمان طاسی

در حال حاضر محققان تنها می توانند سلول های تولید کننده ی فولیکول های مو را رشد دهند اما امکان رشد سلول های پوستی را ندارند زیرا با از دست دادن مو ، سلول پوست نیز از بین می رود ، لذا هنوز امکان درمان طاسی به کمک سلول های بنیادی میسر نشده است.
چنانچه بتوان با روش تولید مو با استفاده از سلول های بنیادی ، طاسی مو را درمان نمود دیگر نیازی به کاشت مو نخواهد بود.

حدود ۸۰ درصد طاسی مربوط به گروه مردان می باشد که در برخی افراد حتی طاسی کامل سر رخ می دهد اما در زنان طاسی اغلب به شکل پراکنده و پخش در نواحی فوقاتی سر خواهد بود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

جدیدترین روش درمان طاسی سر
4 (80%) 1 نظر
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم