مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

معایب تقویت مو با تخم مرغ چیست ؟

تقویت مو با تخم مرغ
  • 6 نوامبر 2018
  • 437 بازدید
  • بدون نظر

معایب تقویت مو با تخم مرغ چیست ؟

تقویت یا ترمیم مو با کمک مواد طبیعی امری بسیار متداول است. تخم مرغ یک منبع طبیعی پروتئین می باشد که در دسترس همگان قرار دارد و در بسیاری از دستورات ماسک موهای طبیعی از تخم مرغ استفاده شده است. با وجود اینکه تخم مرغ خواص مفیدی برای ترمیم و تقویت موهای سر دارد، استفاده از آن جهت تقویت موها خالی از عیب نیست. معایب تقویت مو با تخم مرغ قابل توجه هستند؛ بنابراین قبل از اینکه از تخم مرغ برای تقویت موهای خود استفاده کنید، بهتر است این مطلب را مطالعه کنید.

تقویت مو با تخم مرغ

استفاده از تخم مرغ در ماسک مو

تخم مرغ حاوی ۱۴ اسید آمینه ی مورد نیاز برای ساخت پروتئین های بدن ما است که در قسمت های مختلفی از جمله موها وجود دارند. امروزه بسیاری از افراد به ویژه خانم ها برای تقویت موهای خود از این ماده ی دم دستی و نسبتا ارزان قیمت استفاده می کنند. از جمله خواصی که در مورد تخم مرغ برای تقویت موها ذکر شده می توان به مواردی نظیر نرم کنندگی، حفط رطوبت، درخشان تر کردن و کمک به ترمیم ساقه مو های آسیب دیده اشاره نمود. علاوه بر این موارد، گفته می شود که این ماده ی طبیعی در جلوگیری از ریزش موها نیز موثر است.

معایب تقویت مو با تخم مرغ

گفتیم که استفاده از تخم مرغ برای تقویت موی سر یک سری معایب نیز دارد. اگر بخواهیم معایب تقویت مو با تخم مرغ را بازگو کنیم، اول از همه باید به این نکته اشاره کنیم که مالیدن تخم مرغ به سر باعث ایجاد بوی نامطبوعی می شود که تحمل آن برای بعضی از افراد غیر ممکن است و موجب حالت تهوع در آن ها می شود. بنابراین مالیدن تخم مرغ به سر کار خیلی ساده ای هم نیست.

تقویت مو با تخم مرغ

دیگر معایب تقویت مو با تخم مرغ

تخم مرغ خام ممکن است حاوی باکتری سالمونلا باشد و مصرف خام آن ممکن است موجب انتفال این باکتری به بدن شما گردد. از سوی دیگر ممکن است برخی از افراد به تخم مرغ آلرژی داشته باشند و در چنین وضعیتی حتی تماس موضعی با تخم مرغ می تواند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در آنان شود.

اگر تخم مرغ به مدت طولانی روی سر باقی بماند نتیجه ی معکوسی برای موها دارد و موجب خشک تر شدن آن ها خواهد شد. سفیده ی تخم مرغ باعث خشکی پوست سر می شود و به همین دلیل در تهیه ی ماسک موهای خانگی استفاده از سفیده ی تخم مرغ معمولا توصیه نمی شود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم