مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

چگونه بفهمیم موهایمان کم پشت است ؟

تقویت موهای کم پشت
  • 9 سپتامبر 2018
  • 1621 بازدید
  • بدون نظر

چگونه بفهمیم موهایمان کم پشت است ؟

همواره تشخیص علت یک عارضه نظیر کم پشتی موها در درمان موثر و به موقع آن بسیار تاثیرگذار خواهد بود ، در همین راستا در این مقاله ، چگونگی تشخیص و تقویت موهای کم پشت مورد بررسی قرار گرفته شده است.

علت موهای کم پشت

اگر چه کم پشت بودن موها در برخی افراد ارثی است اما در افراد با موهای پرپشت ، کم پشتی موها در اثر ریزش موها و باریک و ضعیف شدن موهای موجود بر روی پوست سر ایجاد می شود ، عوامل ارثی و ژنتیکی از اصلی ترین دلایل نازکی و ضعیف بودن موها می باشد که به شکل اختلالات متعدد در هورمون های جنسی بروز می کند و در نهایت سبب ریزش موها و کم پشت شدن آنها خواهد شد.
نوع تغذیه ، نوع بستن موها ، آلودگی های آب و هوایی ، انواع حساسیت و نحوه ی مراقبت از مو نیز در کم پشت شدن موها موثر می باشد.

تقویت موهای کم پشت

تشخیص موهای کم پشت

چنانچه موهایی که ریخته می شوند، فاقد حباب عمودی انتهای ساقه ی مو باشند ، نشان دهنده ی ریزش غیر عادی موها و در نتیجه کم پشت شدن موها خواهد بود ، همچنین اگر به برآمدگی بالای سر توسط دو آینه نگاه کنید ، اگر موهای این ناحیه از نظر کیفیت نازکتر شده و درخشندگی دیگر موهای سر را ندارد ، کم پشتی مو در فرد در حال وقوع است .
در افراد دچار کم پشتی مو ، پوست سر به خوبی معلوم است و به هنگام جمع شدن موها در دست ( در صورت بلند بودن موها ) حجم کم موها مشخص است.

تقویت موهای کم پشت

تقویت مو های کم پشت

به منظور تقویت ریشه ای موهای ناحیه ی سر می توان در برنامه غذایی از مواد حاوی امگا ۳ ، ویتامین B ، ویتامین E و پروتئین استفاده کرد ، دقت در نحوه ی مراقبت از مو ( شستن ، سشوار و اتو کشیدن و … ) نیز در تقویت موها بسیار موثر خواهد بود .
از ماسک های طبیعی تهیه شده از گیاهان و مواد قابل دسترس خود جهت تقویت موها استفاده کنید ، استفاده از روغن های نارگیل ، بادام ، زیتون و …جهت ماساژ موها ، به شکلی موثر موها را تقویت خواهد کرد .

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم