مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تفاوت کاشت مو و ترمیم مو در چیست ؟

  • 27 اکتبر 2018
  • 354 بازدید
  • بدون نظر

تفاوت کاشت مو و ترمیم مو در چیست ؟

در سال های اخیر در حالی که انجام کاشت موی طبیعی رواج زیادی یافته است، ترمیم مو نیز به نوبه ی خود مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته است. این دو روش از موثر ترین روش های رفع طاسی محسوب می شوند. در این جا تفاوت کاشت مو و ترمیم مو را بیان می کنیم.

آشنایی با روش های کاشت مو و ترمیم مو

برای اینکه تفاوت کاشت مو و ترمیم مو بهتر درک شود، بایستی ابتدا با مفهوم کاشت مو و ترمیم مو آشنا شوید. در کاشت مو برای رفع طاسی، فولیکول های زنده ی مورد نیاز برای پوشش نواحی کم مو و طاس، از ناحیه ی دهنده یا بانک موی فرد استخراج می شوند و در نواحی مورد نظر به پوست سر پیوند زده می شوند. در مورد ترمیم مو هم می توان گفت که روشی برای رفع طاسی با کمک موهایی غیر از بانک موی خود فرد می باشد. ترمیم موها تا حدودی به کلاه گیس شباهت دارند اما از نظر کیفیت، ظاهر و راحتی استفاده به مراتب از کلاه گیس ها بهتر هستند.

تفاوت کاشت مو و ترمیم مو

مهمترین تفاوت کاشت مو و ترمیم مو چیست؟

مهمترین تفاوتی که بین این دو روش وجود دارد این است که در کاشت مو نیاز به جراحی است. ولی در ترمیم مو هیچ گونه جراحی صورت نمی گیرد.

در کاشت موی طبیعی از موهای زنده و طبیعی خود فرد استفاده می شود و به همین دلیل قابلیت رشد دارند و نسبت به موهای غیر زنده ای که در ترمیم مو استفاده می شوند مقاوم تر هستند ولی در بیشتر مواقع امکان کاشت موی پرپشت وجود ندارد در حالی که ترمیم مو چنین محدودیتی ندارد و فرد می تواند با استفاده از ترمیم مو هر تراکم مویی را که تمایل دارد، داشته باشد.

تفاوت کاشت مو و ترمیم مو

مقایسه کاشت مو و ترمیم مو از نظر طول عمر و ماندگاری

چنانچه کاشت مو به صورت حرفه ای و اصولی انجام شود این امکان وجود دارد که موهای کاشته شده تا آخر عمر بر روی سر فرد باقی بمانند و نتیجه کاشت مو می تواند مادام العمر باشد اما ترمیم مو چنین وضعیتی ندارد و موهای مورد استفاده در ترمیم مو قادر به رشد نیستند و معمولا به بازسازی های دوره ای و یا تعویض نیاز دارند.

از آن جایی که کاشت مو با جراحی همراه بوده و به بانک موی افراد متکی است، بسیاری از افراد نمی توانند کاندید مناسبی برای آن محسوب شوند اما در عوض ترمیم مو از این جنبه ها محدودیت خاصی ندارد و افراد بیشتری امکان استفاده از آن را دارند.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم