مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی
  • 26 سپتامبر 2018
  • 6254 بازدید
  • بدون نظر

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی در چیست و چرا تفاوت این دو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اگر ریزش موی ارثی داشته باشید، باید تا ۳۰ سالگی صبر کنید تا ریزش موی شما به صورت کامل قطع شود، زیرا ریزش موی مردان تا سی سالگی ادامه دارد و شما باید بعد از سی سالگی عمل جراحی کاشت مو خود را انجام دهید، اما برای ریزش موی هورمونی، می توانید از داروی فیناستراید استفاده کنید، اما قبل از انجام این کار از مشاوره پزشک های مختلف استفاده کنید. داروی فیناستراید باعث کاهش هورمون تستسترون در مردان می شود و اگر بتوانید در هنگام مصرف این دارو، از تقویت کننده های حرفه ای استفاده کنید که برای رشد مجدد موهای شما فوق العاده خواهد بود، خب به طور خلاصه به تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی پرداختیم که برای اطلاعات بیشتر شما را به خواندن ادامه ی مقاله دعوت می کنم.

 

عارضه ی ریزش مو در اثر عوامل مختلفی در زنان و مردان بروز می کند ، جهت درمان ریزش مو لازم است تا عامل ایجاد کننده ی عارضه ی ریزش مو ، به درستی تشخیص داده شود ، در همین راستا در این مقاله ، تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی مورد بررسی قرار گرفته شده است .

ریزش موی ارثی

به ریزش مویی که در اثر زمینه ی ارثی (سابقه ی خانوادگی ) و ژنتیکی فرد ایجاد می شود و سرانجام در فرد بروز می کند ، ریزش موی ارثی گفته می شود.

علائم ریزش موی ارثی

نازک شدن موها از جمله علائم ریزش موی ارثی می باشد که ریزش موی ارثی در مردان دارای الگوی M شکل می باشد بدین ترتیب که خط رویش موهای جلوی سر شروع به عقب نشینی می کند اما در زنان ریزش موی ارثی دارای الگوی درخت کریسمس خواهد بود و به صورت پراکنده از بالا و وسط سر خواهد بود.

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی

ریزش موی هورمونی

ریزش موی هورمونی هم در مردان و هم در زنان بروز می کند که در اثر افزایش هورمون مردانه و یا حساسیت فولیکول های مو به هورمون مردانه ی تستسترون می باشد.

بیماری های ناشی از اختلالات هورمونی نظیر ؛ بیماری تیروئید ( کم کاری و یا پرکاری ) و تخمدان پلی کیستیک از جمله مواردی است که سبب ریزش موی هورمونی در فرد خواهد کرد .

علائم ریزش موی هورمونی

علائم ریزش موی هورمونی ، ریزش جلوی سر و قسمت فوقانی سر می باشد .
در مردان نواحی جلو ، اطراف و مرکز سر دارای گیرنده هورمونی بوده ولی در زنان تمام موهای ناحیه سر دارای گیرنده آندروژنی هستند ، لذا در مردان اول ناحیه جلوی سر کاهش مو پیدا می کند و بعد ناحیه مرکزی و سپس این دو ناحیه بهم می رسند ، از این رو ریزش موها در قسمت های دو طرف سر و در اطراف گوش معمولا جزو ریزش موی هورمونی قرار ندارد.

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی

تفاوت ریزش موی ارثی و هورمونی

با توجه به مطالب اشاره شده می توان چنین نتیجه گرفت که ریزش موی ارثی به صورت ژنتیکی و با ارث رسیدن ژن ریزش مو به فرد ، سبب ریزش موها می شود در حالی که ریزش موی هورمونی در اثر برهم خوردن تعادل هورمون های بدن سبب ریزش موها خواهد شد.

4.2/5 - (4 امتیاز)
4.2/5 - (4 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم