مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟
  • 26 سپتامبر 2018
  • 488 بازدید
  • بدون نظر

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟

فردی که تا به حال عمل زیبایی کاشت مو را تجربه نکرده است، یکسری تصورات و پیش داوری های ذهنی از این عمل دارد که موجب خواهد شد پس از عمل ، نتیجه کاشت مو برای وی راضی کننده نباشد و نتیجه کار با واقعیت بسیار فاصله داشته باشد، از این رو در این مقاله ، تصورات غلط در مورد کاشت مو مورد بررسی قرار گرفته شده است.

عمل کاشت مو

عملیات برداشت فولیکول های مو از پشت سر ( از عمق لایه ی درم پوست ) و انتقال آنها به ناحیه ی جلوی سر که با ابزار مخصوصی در عمق پوست پیوند زده می شوند ، عمل کاشت موی طبیعی نام دارد.
چگونگی انجام این عمل بسیار تخصصی و حساس ، جزئیات فراوانی دارد و لازم است با دقت و ظرافت زیادی عملیات برداشت و کاشت فولیکول های مو توسط کادر پزشکی صورت پذیرد.

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟

تصورات غلط در مورد کاشت مو

  • با عمل کاشت مو می توان موهای کم پشت را متراکم تر نمود : تنها در صورتی می توان عملیات کاشت مو را در بین موهای طبیعی فرد انجام داد که فضای مناسب جهت پیوند فولیکول های جدید وجود داشته باشد ، لذا در افراد با کم پشتی ژنتیکی نمی توان عمل کاشت مو را انجام داد ، در واقع باید ۵۰ درصد از موهای فرد ریخته شده باشد تا امکان عمل کاشت مو وجود داشته باشد.
  • پس از عمل کاشت مو ، تراکم حاصل از کاشت مو ها ، همانند تراکم موهای طبیعی فرد خواهد بود : چنانچه بتوان به هر میزان لازم فولیکول مو را در نواحی ریزش کرده ، کاشت باز حالت تراکم اولیه و طبیعی مو ها ایجاد نخواهد شد ، زیرا به هنگام کاشت مو ، محدودیت فاصله وجود دارد و در نهایت پرتراکم ترین کاشت مو نیز امکان ایجاد تراکم طبیعی مو را نخواهد داشت.
  • افراد طاس می تواند طی هر چند جلسه که بخواهند ، عمل کاشت مو را انجام دهند : از آنجا که بیش از ۱۰ الی ۸ هزار فولیکول مو را نمی توان از بانک موی پشت سر فرد برداشت کرد ، لذا تعداد جلسات کاشت مو محدود خواهد بود.

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟

تصورات غلط در مورد کاشت مو

  • عمل کاشت مو ، سرطان زا است : به هیچ عنوان انجام عملیات برداشت و کاشت مو در عمل زیبایی کاشت مو ، سبب ایجاد بیماری سرطان در فرد نخواهد کرد.
  • سردردهای شدیدی پس از عمل کاشت مو ایجاد می شود : امروزه با استفاده از ابزار بسیار ظریف و میکروسکوپیک در عمل کاشت مو ، دیگر خبری از سردردهای شدید که در روش های قدیمی ایجاد می شد ، نخواهد بود.
  • می توان فولیکول های موی پشت سر را برداشت و در آزمایشگاه تکثیر نمود : تکثیر آزمایشگاهی فولیکول های مو در حال حاضر کاربرد علمی پیدا نکرده است.
  • می توان عمل کاشت موی طبیعی را در هر سنی انجام داد : تنها زمانی که الگوی ریزش مو ثابت شده ، میزان ریزش مو به حدی رسیده باشد که فضای کافی جهت فولیکول های مو وجود داشته و همچنین فرد انتظارات معقولی از کاشت مو داشته باشد ، می توان عمل کاشت مو را انجام داد ، لذا ۲۵ الی ۳۰ سالگی به بعد سن مناسب کاشت مو خواهد بود.

تصورات غلط در مورد کاشت مو چیست ؟

تاثیر تصورات غلط در مورد کاشت مو

تصورات غلط در مورد کاشت مو باعث می شود برخی افراد جهت کاشت به موقع مو اقدام نکرده و یا اینکه از انجام چنین عمل زیبایی واهمه داشته باشند ، در صورتی که حقیقت امر چیز دیگری است. برای انجام این عمل بهتر است بدانید که قبل از هر چیزی به یک کلینیک معتبر اعتماد نماید، فیلم ها و تصاویر افرادی که در آنجا کاشت مو انجام داده اند و روند نتیجه گیری آنها مشهود است را بازدید کنید، با پزشکان با تجربه در این زمینه مشورت انجام دهید تا تصورات غلط شما از بین برود.

تصورات غلط در مورد کاشت مو | تصورات غلط در رابطه با کاشت مو

خرافات کاشت موی طبیعی

برخی از مردم درباره کاشت موی طبیعی نسبت به خرافات اظهار نظر می کنند و بر این باورند که کاشت موی طبیعی یه حقه تبلیغاتی کلینیک ها است برای درآمد و سود بیشتر و افراد زیادی را با خرافات واهی از درمان ریزش موی سر و بازسازی ظاهری موهای خود دور کرده است، در کنار این ها ترس جراحی نیز هم یکی از خرافاتی است که می گویند در هنگام جراحی سر برای برداشت و کاشت مو خطر مرگ فرد را تهدید می کند یا دوران نقاهت کاشت مو طولانی است و اگر مو رشد نکند دیگر کاری نمی توانید انجام دهید.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم