مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تشخیص علت ریزش مو

تشخیص علت ریزش مو
  • 12 سپتامبر 2018
  • 448 بازدید
  • بدون نظر

تشخیص علت ریزش مو

ریزش مو در هر فردی با بروز یک علت و یا ترکیب چند عامل با الگوی متفاوتی با دیگران ایجاد می گردد و با توجه به این موضوع پس از شناسایی علت ریزش مو در بیماران متخصصین روش های درمانی متفاوتی را برای هر بیماری در پیش خواهند گرفت اما تشخیص علت ریزش مو را در این مقاله بررسی میکنیم ؟

علت ریزش مو

ریزش مو در افراد مختلف ممکن است به دلایلی مانند ژنتیک، بیماری، استرس، بارداری و شیردهی، شیمی درمانی، تغییرات هورمونی، تغییرات فصلی، آسیب دیدگی پوست، عدم توجه به بهداشت مو، استفاده‌ بیش از حد از لوازم حرارتی حالت دهنده مو و سشوار اتفاق بیافتد.

تشخیص علت ریزش مو

تشخیص علت ریزش مو

ریزش مو در هر فردی با شاخصه های معینی ایجاد می گردد و در برخی از افراد به دلیل بالا رفتن سن و مصرف دارو و یا بیماری ایجاد می گردد که تشخیص این علت ها کار سختی نخواهد بود همچنین تغییرات هورمونی در زنان باردار و شیرده که باعث ایجاد ریزش مقطعی در آنها می گردد نیز قابل تشخیص خواهد بود اما برخی از انواع ریزش موها تنها با انجام آزمایشات و نشانه هایی که در بدن بیمار وجود دارد و حالات بیمار توسط متخصص پوست و کاشت مو قابل تشخیص و علت یابی خواهند بود.

علت ریزش مو در خانم ها

خانم ها برخلاف مردان که اغلب دچار ریزش موی بدون بازگشت ژنتیک می گردند در بیشتر موارد به ریزش موی مقطعی دچار می شوند و این ریزش ها در دوران هایی مانند بارداری و شیردهی ، دوران نوجوانی و یائسگی بر اثر تغییرات هورمونی در آنها ایجاد می گردند که با گذشت از این دوران ها و مصرف برخی داروها و توجه به تغذیه بیشتر این ریزش موها برگشت پذیر خواهند بود.

تشخیص علت ریزش مو

تشخیص علت ریزش مو

علت ریزش مو غیر طبیعی

به طور طبیعی موی هر انسانی به دلیل طی کردن چرخه رشد خود به طور روزانه دچار ریزش می گردند و تعدادی از فولیکول های مو به فاز خواب خواهند رفت اما اگر ریزش موها از حد طبیعی خود خارج گردد و موها پس از ضعیف شدن و شکنندگی دچار ریزش شوند در این مرحله باید به دنبال شناسایی علت ریزش مو و درمان آن بود تا از پیشروی ریزش جلوگیری گردد و مانع از تخریب کامل فولیکول های مو شد.
شناخت علت ریزش مو در هر بیماری کاری تخصصی می باشد که تنها از عهده پزشک متخصص پوست و کاشت مو بر خواهد آمد و وی در موارد لزوم با انجام آزمایش های مربوطه پی به علت ریزش مو در هر فردی خواهد برد و درمان دارویی متناسب با علت ریزش را برای بیمار تجویز خواهد نمود.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم