مشاوره ربات تلگرام (۲۴ ساعته)

تجهیزات کاشت مو چیست

تجهیزات کاشت مو چیست
  • 14 آگوست 2018
  • 6445 بازدید
  • بدون نظر

تجهیزات کاشت مو چیست

امروزه جهت کاشت مو با توجه به روش کاشت انتخاب شده از تجهیزات فراوانی استفاده می گردد که این تجهیزات و تکنولوژی ها باید همواره به روز باشند تا جراح بتواند با استفاده از این تجهیزات بهترین نتیجه را از کاشت مو برای بیمار ایجاد نماید اما ۵ تجهیزات کاشت مو چیست ؟

تجهیزات کاشت مو چیست

روش های کاشت مو

در گذشته بیشتر از روش های FIT و FUT جهت کاشت مو استفاده می شده است که در این روش ها گرافت های مو از پشت سر به وسیله جراح با ایجاد خط برش  گرفته می شده است و بعد از جداسازی فولیکول مو در محل جدید پیوند زده می شده اما در روش کاشت موی جدید به نام SUT از دستگاههای اتوماتیک جهت برداشت و کاشت مو استفاده می شود و با استفاده از این تجهیزات احتمال آسیب به فولیکول های مو کمتر شده است و تراکم بیشتری از موها از محل اهدا برداشته می شود و پیوند زده خواهد شد.

تجهیزات کاشت مو چیست

تجهیزات کاشت مو چیست

امروزه در کاشت مو از تجهیزات فراوانی چون :

  • میکروموتورهای برداشت و کاشت مو که به صورت دستی و برقی موجود می باشند.
  • دستگاه پانج پوست یا میکرو پانچ
  • چراغ یونیت
  • تیغ های جداسازی مو
  • دستگاه فریز فولیکول های مو

استفاده می گردد که جراح باید با نحوه کار هر یک از تجهیزات به کار رفته در کاشت مو آشنایی کامل داشته باشد و بتواند سرعت و دقت دستگاه را با توجه به روش کاشت مو تنظیم نماید.

تجهیزات کاشت مو چیست

استفاده از تجهیزات و تکنولوژی به روز شده در جراحی کاشت مو بدین دلیل می باشد که فشار و آسیب کمتری را به فولیکول مو وارد نماید تا در هنگام برداشت و کاشت موها فولیکول های مو از سلامت بیشتری برخوردار باشند و احتمال رشد آنها بیشتر باشد همچنین بتوان با استفاده از دقت و تمرکز دستگاه تراکم بیشتری از کاشت مو را در ناحیه مورد نظر ایجاد نمود تا عمل کاشت مو طبیعی تر صورت بگیرد و خطای انسانی در این جراحی که دقت بالایی را می طلبد  بسیار کاهش پیدا کند.

با گسترش جراحی های کاشت مو تکنولوژی های به کار رفته در این جراحی ها نیز تغییرات زیادی پیدا کرده اند تا با استفاده از تجهیزات پیوند مو آسیب کمتری به پوست سر وارد گردد و بدون درد و خونریزی و بخیه کاشت مو با موفقیت صورت بگیرد.

منبع : کلینیک کاشت مو نوین هیر

4/5 - (2 امتیاز)
4/5 - (2 امتیاز)
رای شما به بهتر شدن کار ما کمک میکند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

callmegif
فرم را پر نمایید تا با شما تماس بگیریم